Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bürokrasi uyuyor Paralel tam gaz

Giriş Tarihi: 10.4.2016
Bürokrasi uyuyor Paralel tam gaz

protokolünde yer bulabildikleri için cesaretlenen FETÖ’cülerin emniyet müdürünün konutuna 100 metre mesafede bulunan 3 katlı villada haftada 3 gün buluşması çekiyor

Türkiye'de peş peşe gerçekleştirilen operasyonlar ile FETÖ/ PDY'ye darbe vurulurken Paralel Yapı'nın üssü konumundaki 'da ise son zamanlarda savsaklanan mücadele örgüt üyele- rini cesaretlendiriyor. Özellikle terör örgütünü finanse etmeye devam eden işadamları protokolde kendilerine yer buldukça örgütünün imamları bu malzemeyi en iyi şekilde kullanıyor. Bir yandan terör örgütünü finanse ettiği gerekçesiyle bazı şirketlere operasyon düzenlenirken, diğer yandan paralel yapının şirketlerine para aktaran ve terör örgütünün alenen propagandasını yapan işadamlarının kenti yöneten en üst düzey yöneticilerle aynı masayı paylaşması kafaları karıştırıyor. Paralel yapıyla mücadele de özellikle işadamlarının ayrı tutulması vatandaşları da kızdırıyor. Bürokrasinin zaafından yararlanan paralel yapı destekçileri kiraladıkları lüks villalarda sohbet toplantılarını sürdürürken, haftada iki olan buluşma sayısını da üçe çıkardılar. FETÖ/PDY üyelerinin sohbet toplantısı için kiraladıkları 3 katlı villanın ise emniyet müdürünün konutuna sadece 100 metre uzaklıkta olması çekiyor.

BTSO BAŞKANI SAHİP ÇIKIYOR
Paralel yapının ajansına Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın kaynaklarını aktaran yönetimi kurulu üyesi Emin Akça ile attığı tweetlerle Fetullah Gülen'in propagandasını yapan Şakir Umutkan'ı bir an olsun yanından ayırmayan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, gelen tepkileri duymazdan geliyor. Oda seçimlerine 7 ay kalmasını göz önünde bulunduran Burkay, Paralel Yapı'ya şirin görünmeye çalışırken, bir yandan da devlet protokolünde boy göstermek için çabalıyor. Odayı Paralel Yapı'dan temizleme sözü veren Burkay, objektiflere yansıyan fotoğraflarıyla sözünün tam tersini yaptığını gözler önüne seriyor.

EMNİYETE KOMŞU SOHBET EVİ
Paralel işadamlarının protokolde boy göstermesini örgüt üyelerine ballandıra ballandıra anlatan imamlar, çözülmenin söz konusu olmadığını aksine bağların daha da güçlendiğini fotoğraflar ve yerel basında çıkan haberlerle ispatlamaya çalışıyorlar. Bunun en iyi örneği ise paralel yapının Doburca semtinde kiraladığı 3 katlı villanın emniyet müdürünün konutuna komşu olması. Sohbet toplantılarının yapıldığı villanın duvarına 'Nilder' tabelası asan örgütün aralıksız gerçekleştirdiği toplantılar çevrede yaşayan vatandaşları bile rahatsız edecek boyuta ulaştı. İsmini vermek istemeyen ancak villaya yakın oturan bir vatandaş, yapılan sohbet toplantılarına onlarca insanın geldiğini ve gece geç saatlere kadar uzayan bu buluşmaların kendilerini rahatsız ettiğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bürokrasi uyuyor Paralel tam gaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN