Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da yol tepkisi büyüyor

Giriş Tarihi: 24.4.2016
Yalova’da yol tepkisi büyüyor
'da trafiği rahatlatmak adına yapılan bazı uygulamalar vatandaşları çileden çıkardı. Uygulamalar kapsamında bisiklet yolları iptal edilirken, yol ortalarına konulan dubalar sürücülerin kafasını karıştırdı.

MECLİS KARARI YOK MU?
Güzergah değişikliğine alışamayan vatandaşlar uygulamaya isyan ederek imza kampanyası başlattı. Diğer yandan caddelerde yapılan güzergah değişiklikleri ile buna bağlı olarak yapılan uygulamaların, komisyonu ve meclis kararı olmadan yapıldığı öne sürüldü. Tek şeritli yolları duba ile bölerek çift şeride yükselten CHP'li Başkan Vefa Salman'a sosyal medya üzerinden tepki mesajları yağdı.

'ÖNCE UFKUNU GENİŞLET'
"Böyle duble yol olmaz, önce ufkunu genişlet" şeklinde mesajlar yazan vatandaşlar imza kampanyası da başlattı. Vatandaşlar toplanan imzaları önümüzdeki ilk belediye meclisine sunmayı planlıyor. Bisiklet kullanımının yaygın olduğu Yalova'da tek şeritli yolu dubalar ile bölerek bisiklet yollarının kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar Başkan Salman'ı kendi sözleriyle vurdu. Tonami Meydanı'nda yaşanan ağaç kesiminden sonra verilen tepkilere karşı "Bir can için, bin ağaç keserim" açıklamasında bulunan Başkan Salman'a seslenen vatandaşlar, "Başkan bisiklet kullanan vatandaşların canlarını tehlikeye atıyor. Söylemleri ve uygulamalarıyla her çelişiyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova’da yol tepkisi büyüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN