nın izleri silindi

Giriş Tarihi: 1.5.2016
Patlamanın izleri silindi

Geçtiğimiz hafta Ulu Caddesi’nde meydana gelen nın izleri Osmangazi Belediyesi tarafından çok kısa bir süre içinde temizlendi, düzenlemesi yapıldı

Osmangazi Belediyesi, Ulu caddesinde geçtiğimiz çarşamba günü meydana gelen sonrası, hemen harekete geçti. Yaklaşık 50 kişilik ekiple sabaha kadar yürütülen çalışmalar sonucunda, saldırı sonrası ortaya çıkan görüntü ortadan kaldırılarak, cadde sabahın ilk ışıklarıyla birlikte normal görünümüne kavuşturuldu.

İŞYERLERİNDE TADİLAT YAPILDI
Osmangazi Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüklerine bağlı ekipler yürütülen çalışma ile Ulucami Caddesi'nde patlama sonucunda hasar gören işyerlerinin tadilatını yaparken, Ulucami'nin batı duvarında bulunan ve patlama sırasında kırılan camları değiştirdi. Saldırının hemen ardından emniyet güçleri tarafından bölgede yürütülen olay yeri inceleme çalışmalarının tamamlanması ile birlikte gece saat 23.00 sıralarında bölgede temizlik çalışmalarına başlayan ekipler, saldırı sonrası ye yayılan yapı malzemelerini ortadan kaldırarak caddeyi yıkadı. Ekipler, patlamanın şiddetiyle cami içerisine dağılan cam kırıklarını toplayıp, halıları dezenfekte edici suyla yıkayıp, takılan camları sildi. Ayrıca, caminin dış duvarları ve zemin titiz bir şekilde yıkanarak, saldırı sonrası ortaya çıkan kötü görüntü ortadan kaldırıldı.

"BİRLİĞİMİZİ BOZAMAZLAR"
Cadde üzerinde incelemelerde bulunan Osmangazi Belediye Başkan Yardımcıları Hasan Hüseyin Erdönmez ve Erkan Albayrak, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Erdönmez, "Birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik bu eylemler, bizleri bölmekten çok birbirimize daha da kenetliyor. Öncelikle patlamanın şiddetiyle çevreye dağılan yapı malzemeleri toplandı. Ardından, Ulucami ve çevredeki 6 işyerinin kırılan camları değiştirildi. İşyerlerinin hasar gören kısımları yenilendi. Ardından cadde yıkanarak patlama sonrası meydana gelen kirlilik ortadan kaldırıldı" dedi.

PEYZAJ ÇALIŞMALARI YENİDEN YAPILIYOR
Sabahın ilk ışıklarıyla caddenin eski görünümüne kavuştuğunu söyleyen Erdönmez, "Şu anda da cami çevresi ve cadde üzerinde bulunan peyzaj malzemeleri ile çiçekler yenileri ile değiştiriliyor. Yaşanan bu olayda kimsenin hayatını kaybetmemesi, acımızı biraz hafifletti. Böyle bir olayın bir daha yaşanmamasını diliyor, terörü lanetliyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Patlamanın izleri silindi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN