Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TÜGVA’nın Yaz Okulu öğrencilerine sertifika

TÜGVA İl Temsilciliği tarafından düzenlenen Yaz Okulu’na katılan öğrenciler, eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı

Giriş Tarihi: 14.8.2016
TÜGVA’nın Yaz Okulu öğrencilerine sertifika
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği'nin hem dini hem de kişisel gelişime katkıda bulunmak üzere düzenlediği Yaz Okulu programı, sertifika töreniyle sona erdi. Yaklaşık bir ay süren Yaz Okulu'nda, öğrenciler Kuran-ı Kerim ve siyer dersleri alarak Peygamber Efendimizin hayatını okuyarak öğrendi. Kültürel ve bilimsel gezilerin yanı sıra spor etkinliklerine de katılan öğrenciler, Merinos Atatürk Kültür 'nin Uludağ Salonu'ndaki törende sertifikalarını aldı.

"NİYE KURDUĞUNU ANLADIM"
TÜGVA Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz, "Vakfın kurulmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımıza da teşekkür ediyoruz" diyerek başladığı konuşmasında, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bu vakfı niye kurdurduğunu şimdi daha iyi anlıyorum. Çocuklarını yaz okulumuza gönderen anne ve babalara da teşekkür ediyorum. Tek amacımız, bundan sonra bu ülkede 15 Temmuz'daki rezilliklerin tekrar yaşanmaması için gençlerin vatanını, milletini, bayrağını seven, dinini bilen bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamaktır" diye konuştu.

EĞİTMENLERE PLAKET VERİLDİ
Konuşmaların ardından kız ve erkek öğrenciler tarafından sure, ayet ve hadisler okundu. Seslendirdikleri şiirlerle katılanlara duygusal anlar da yaşatan öğrenciler, "Dombra" şarkısını söyleyerek de velileri coşturdu. Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi'nin de seslendirildiği programda, öğrenciler ilahiler okuyarak performanslarıyla büyük alkış aldı. Törenin sonunda Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık ve TÜGVA Bursa İl Temsilcisi Hüseyin Yavuz eğitmenlere de takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TÜGVA’nın Yaz Okulu öğrencilerine sertifika
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN