Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Toroslar Belediyesi, İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması Düzenliyor

Giriş Tarihi: 11.3.2015 13:58 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Toroslar Belediyesi, İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması Düzenliyor
’in merkez ilçe Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, , İstiklal Marşı’nın kabulünün 94. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamında bu yıl da ‘İstiklal Marşı’nı en güzel okuma’ yarışması düzenleyeceklerini bildirdi.
Toroslar Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, yarışmanın yarın ilçedeki ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımıyla Toroslar Belediyesi Ayışığı Konferans ve Düğün Salonu’nda gerçekleştirileceği bildirildi. Öğrencilerin yarışmada diksiyon, vurgu ve tonlama, sahne duruşu, jest ve mimik kullanımı ile ezber gücü kriterleri üzerinden değerlendirileceği belirtilen açıklamada, yarışmada birinciye tam altın, ikinciye yarım altın ve üçüncüye çeyrek altın verileceği kaydedildi.
Toroslar Belediye Başkanı Tuna da yarışmaya ilişkin yaptığı açıklamada, İstiklal Marşı’nın kabulünün yıl dönümünde her yıl organize ettikleri İstiklal Marşı okuma yarışması ile amaçlarının, öğrencilerin milli birlik ve beraberlik duygularını geliştirmek, vatan ve bayrak sevgisini yaşatmak olduğunu vurguladı. Yarışmaya katılacak tüm öğrenciler başarılar dileyen Tuna, “İstiklal Marşı, Türk milleti için 1921’den bu yana yüksek bir moral ve güç kaynağı olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Tam 94 yıl önce üstat Mehmet Akif Ersoy duygu ve heyecanını mısralara dökerken düzenlenen yarışmaya katılmış ve bu yüce marş bizim milli marşımız olarak kabul edilmiştir. İstiklal Marşı, ülkemizin bağımsızlığının, Türk milletinin kahramanlığının ve milli mücadelenin bir sembolüdür. Milli marşımızı anlamak ülkemizin değerini de anlamak demektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır. Bu, gençliğimizin doğru şekillenmesi ve doğru yetişmesi ile mümkün olacaktır. Gençlerimizden, Ulu Önderimiz Atatürk’ün bize emanet ettiği bu Cumhuriyet’e sahip çıkmalarını istiyoruz. İstiklal şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy’un tabiriyle ‘Allah bir daha bu millete İstiklal Marşı yazdırmasın’. Bu duygu ve düşüncelerle başta Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Toroslar Belediyesi, İstiklal Marşı’nı En Güzel Okuma Yarışması Düzenliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN