Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Otizmli Çocuklar Farkındalık Oluşturmak İçin Koştu

Giriş Tarihi: 2.4.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Büyükşehir Belediyesi Engelliler Daire Başkanlığı’nın, ‘2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü’ dolayısıyla düzenlemiş olduğu ‘otizm farkındalık koşusunda’, otizmli çocuklar farkındalık yaratmak için koştu.
Özgecan Aslan Meydanı’ndan başlayıp, Suphi Öner Öğretmenevi’nde sona eren koşu büyük ilgi gördü. Türkiye’de 650 bin otizmli birey olduğuna dikkati çeken Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi Başkanı Mustafa Saçıkara “Bizler şehrimizin ve ülkemizin, bu tür konularda farkındalığını artırmak ve olumlu yönde algı oluşturmak konusunda hep öncü olacağımıza söz verdik. Bundan sonra da bu tür etkinliklerin öncüsü olmaya devam edeceğiz” dedi.
Engelliler Dairesi Başkanlığı olarak otizm konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalar yapacaklarını kaydeden Saçıkara, “Otizmli olmak bir eksiklik değildir. 1-3 yaşında tanısı koyulabilen otizmli bireyler, uzmanların gözetiminde eğitim alarak, kendi yaşamlarını idame ettirebiliyor. Bizler otizmin farkında olacağız ve farkındalık oluşturmak için çalışmalar yapacağız. Otizmin günümüzde bilinen tedavisi, eğitim ve sportif aktivitelerdir. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak, bu tür çalışmalarla otizmli bireylerimizin ve ailelerimizin her zaman yanında olacağız” diye konuştu.
Konuşmaların ardından otizmli çocuklar koşu yarışması yaptı. Koşuyu ilk bitiren 12 otizmli bireye madalyaları verilirken, diğer koşuculara da katılım belgesi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Otizmli Çocuklar Farkındalık Oluşturmak İçin Koştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN