Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Minik Yüzücüler Katılım Belgelerini Aldı

Giriş Tarihi: 15.7.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Minik Yüzücüler Katılım Belgelerini Aldı
Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Spor Akademisi bünyesindeki yüzme kurslarının ilk etabı sona erdi. Kurs sonunda yüzme eğitimi alan çocuklara katılım belgeleri, Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri’nde yapılan törenle verildi.
Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, 8 yüzme eğitmeni, sağlık personeli ve koordinatörler olmak üzere toplamda 12 kişilik ekiple yüzme kurslarının ilk etabını tamamladı. Kurs boyunca yüzmeyi yeni öğrenen çocuklara serbest teknikte yüzme eğitimi verildi. Teknik grupta ise sırt üstü, kurbağalama ve serbest stil olmak üzere üç branşta yüzme eğitimi verildi.
6 yaş ve üstü 700 öğrencinin eğitim aldığı yüzme kursu sonunda düzenlenen tören, öğrencilerin seremoni yürüyüşü ile başladı. Seremoni yürüyüşünün ardından gerçekleşen yüzme yarışları ile tören devam etti. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın da katıldığı törende yapılan yarışmalarda çocuklar birinci olabilmek için kıyasıya yarıştı.
Yarışmaların sonunda dereceye girenlere madalyaları verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Minik Yüzücüler Katılım Belgelerini Aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN