Türkiye'nin en iyi haber sitesi
Milli Piyango

Numaralı biletlerin satılarak, adet ve tutarları önceden belirlenmiş ikramiyeleri kazanacak numaraların belirli günde çekilecek kura ile saptanması esasına dayanan şans oyunudur.

Giriş Tarihi: 12.12.2016 16:22 Güncelleme Tarihi: 13.12.2016 11:13
Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi Sonuçları 2017
Millî Piyango İdaresi tarafından düzenlenen piyango çekilişleri, her ayın 9, 19 ve 29'uncu günleri yapılır. Belirtilen tarihlerde veya bu tarihlerin dışında, çekiliş günleri ve planları farklı özel çekilişler düzenlenebilir, örneğin her yıl 31 Aralık gecesi yılbaşı özel çekilişi yapılır.
..Milli Piyango oyunu tamamen şansa bağlı olup tüm şans oyunlarının verdiği ikramiyenin toplamı kadar ikramiye verebilmektedir. Özellikle yılbaşı piyangosu ülkemizde çok sık oynanmakta ve çok büyük katılım gösterilmektedir.

Milli Piyango 3 bilet türünden oluşmaktadır. Bunlar tam, yarım, ve çeyrek biletlerdir.

Bilet, milli piyango bayilerinden alınabileceği gibi seyyar bayilik yapan milli piyango bileti satan bayilerden de alınabilmektedir. Milli Piyango oyunu da diğer oyunlar gibi 18 yaş esasına göre oynanmakta ve 18 yaşından küçüklere ikramiye verilmemektedir. Milli piyango ikramiyeleri kazanıldığı günden itibaren bir yıl süre ile idareden talep edilmesi gerekmektedir. Aksi Taktirde ikramiye ibrazı yapılmamaktadır.
İLGİLİ SON HABER
SON DAKİKA