’ta Bayram Pazarı Kuruldu

Giriş Tarihi: 14.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
’ta her bayram öncesi PTT Caddesi’nde kurulan bayram pazarı, bu yıl da kuruldu.
Ramazan Bayramı’na sayılı günler kalırken, Muş’ta şimdiden bayram pazarı kuruldu. Bu yıl erken kurulan bayram pazarına vatandaşlar akın etmeye başladı. Her bayram öncesi dar gelirli ailelerin mesken tuttuğu bayram pazarı bu yıl yoğun ilgi ile karşılandı. Bayram alışverişi yapmak isteyenlerin tüm ihtiyaçlarını bulacağı bayram pazarı, bayrama 3 gün kala açıldığı belirtildi. Araç trafiğine kapatılan PTT Caddesi’nde vatandaşlar bayram şekerinden hediyelik eşyalara kadar tüm ihtiyaçlarını uygun fiyata alma fırsatını yakalıyor. Pazarda tezgah açarak çorap ve iç çamaşırı satan Hikmet Doğan, “Burası bayram pazarıdır ve rızkımızı bekliyoruz” dedi.
Ramazan ve Kurban bayramlarında stant kurarak kazanç elde ettiklerini ifade eden Muhsin Işık ise, “İki bayram arasında sadece yapacağımız iş budur. Geçim kaynağımız bu olduğu için fakir fukara içinde bu ürünleri satıyoruz. Hava çok sıcak olduğu için işler çok düşük, millet fazla gelmiyor. Eski ilgiyi bulamıyoruz” diye konuştu.
Özellikle bayram pazarının köyden gelen vatandaşlar için büyük bir imkan olduğunu vurgulayan Tuncay Kalsın da, “Pazar köylü kesimi için bir nimet. Yani köyden gelen vatandaşlarımızın daha ucuza daha kaliteli ürün bulma imkanı var. Mağazalarda daha pahalıya alırken pazarımız daha ucuz. Ayrıca bu pazarın daha kaliteli hale gelmesi için belediyemiz de yardımcı olursa ileride daha kaliteli ve sağlam olması bizim ve vatandaş için güzel olur” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Muş’ta Bayram Pazarı Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN