Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Kadınlara Eğitim Desteği

Giriş Tarihi: 7.7.2015 11:28 Güncelleme Tarihi: 7.7.2015 13:15
Nevşehir’de Kadınlara Eğitim Desteği
Hizmete açıldığı günden beri li kadınlara psikolojik , hukuksal ve sosyal danışmanlık hizmetleri sunmanın yanı sıra çeşitli kurum ve kuruluş personelleri ile kadın gruplarına eğitimler vererek hizmet yelpazesini genişleten Nevşehir Kadın Danışma Merkezi, farkındalık oluşturma yolunda emin adımlar atmayı sürdürüyor.
Nevşehirli kadınların birçok konuda daha eğitimli ve bilinçli olmaları amacıyla bir yılı aşkın süredir Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından, Nevşehir Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM) ve Kadın Çalışmaları ve Eğitim Merkezi (KAÇEM)’de kadınlara çeşitli eğitimler veriliyor.
Nevşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’ne bağlı KAPEM ve KAÇEM’de verilen eğitimlerde kursiyerlere son olarak, “Kadına Yönelik Şiddet ve Şiddet Türleri” konulu eğitimler gerçekleştirildi. Kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi ve azaltılması adına, Kadın Danışma Merkezi olarak verilen eğitimler ile toplumda yer alan kadın erkek tüm bireylerin konuya farkındalık kazanarak ve sağlıklı kişilik gelişimi desteklenerek, toplum sağlığına önemli katkılar sağlanması hedefleniyor.
KAPEM‘in Eğitim Merkezlerinin bulunduğu birimlerde kursiyerlere, önümüzdeki dönemlerde de “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele” “Şiddet Türleri ve Şiddetle Mücade Yöntemleri” “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” “Kadın Hakları ve Yasal Mevzuat” “Şiddet Karşısında Başvuru Mekanizmaları” “Engelli Aile Eğitimi” “Aile İçi İletişim Becerileri” “Çocuk psikolojisi” “İhmal ve istismar” ve “ “Olumlu Ebeveyn Tutum ve Davranışları” gibi konularda eğitimler verilmesi planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nevşehir’de Kadınlara Eğitim Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN