Din Görevlilerine Sağlık Semineri

Giriş Tarihi: 24.7.2015 11:38 Güncelleme Tarihi: 24.7.2015 11:58
Din Görevlilerine Sağlık Semineri
Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Nevşehir’de görev yapan din görevlilerine yönelik ‘Kırım-Kango-Kanamalı Ateşi’ ile ilgili seminer düzenlendi.
Halk Sağlığı görevlileri Dr.Esin Yılmaz Aslan, Dr. Nuray Şentürk, Dr. Zeki Yıldırım ve Ebe Hamiyet Satılmış tarafından verilen Ticaret Borsası Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminere Nevşehir İl Müftüsü Yakup Öztürk, Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, Şube Müdürü Mustafa Yayla ve din görevlileri katıldı.
Burada konuşan İl Müftüsü Yakup Öztürk, “Halk sağlığı, trafik kuralları, sigara, uyuşturucu ve zararlı alışkanlıklar gibi toplumu ilgilendiren her konuda eğitici rol oynayan, topluma önder ve örnek olacak olan din görevlileridir. Bunun için sizlerin bilgilendirilmesi önem arz etmektedir. Semineri kemali dikkatle dinleyeceğinize ve istifade edeceğinize inanıyorum” dedi.
Düzenlenen bu seminer ile din görevlileri aracılığıyla vatandaşlara ulaşmayı planladıklarını kaydeden Dr. Esin Yılmaz Aslan ise, hedef kitlenin her yaş grubundaki vatandaşlar olduğunu ve din görevlilerinin bu seminerlerde öğrendikleri konuları cami cemaatlerine anlatmasını beklediklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Din Görevlilerine Sağlık Semineri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN