Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türk Kızılay’ı Fotoğraf Sergisi Açtı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Türk Kızılay’ı Fotoğraf Sergisi Açtı
Türk Kızılay’ı Şubesi, Kızılay’ın tanıtıcı fotoğraflarından oluşan sergisini Niğde Belediyesi önünde açtı.
Türk Kızılay Derneği Niğde Şubesi, Türk Kızılay’ının kuruluşundan günümüze kadar, değişik zaman ve mekanlarda yapılan çalışmaları içeren sergi açtı.
Niğde Belediyesi önünde yaklaşık 20 fotoğraftan oluşan sergiyi, meydandan geçen vatandaşlar ziyaret ediyor. Türk Kızılay’ı Niğde Şube Başkanı Uğur Sayın, Türk Kızılay’ının günümüze kadar olan sürecinin bazı fotoğraflarının bulunduğu serginin halka sergilediklerini söyledi.
Sayın, “Türk Kızılay Genel Merkezimiz tarafından şubemize gönderilen 20 fotoğraf ile sergi açtık. Sergimizin amacı Türk Kızılay’ın Gazi Mustafa Kemal Atatürk zamanından günümüze kadar olan süreçte hangi evrelerden geçtiği, amacı, yaptığı çalışmaları fotoğraflar ile halkımıza tanıtmak. Halkımızın bize olan güveni ve Kızılay’ımızın sorumluluklarını bilmesi bizlere elhamdülillah 147 yıldır bu yolda ilerlememize sebep olmuştur. 1868 yılında Osmanlı’nın kurduğu Hilal-i Ahmer’den bu yana, Atatürk’ümüzün vermiş olduğu Türk Kızılayı olarak ta bu ilkeler doğrultusunda ilkelerimizle, gençlerimizle birlikte bizde alnımızın akıyla yürümeye devam ediyor. Niğde Üniversitesi gençlik kulübü üyelerinden de Allah razı olsun. Bizlerden sonra Kızılaycılığı devam ettirecek gençlerimizdir ” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türk Kızılay’ı Fotoğraf Sergisi Açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN