Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tıp Öğrencilerinden 8 Mart Etkinliği

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Tıp Öğrencilerinden 8 Mart Etkinliği
Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ dolayısıyla, kadın sağlığı, kadın hakları ve kadına yönelik şiddet konularında bilgilendirme etkinliği düzenledi.
Ordu Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında Tahıl Pazarı’nda stant açan öğrenciler vatandaşları bilgilendirdi. Kadın sağlığı ve kadına yönelik şiddet konularında farkındalık oluşturan tıp öğrencileri renkli çalışmalar gerçekleştirerek, vatandaşların bilgilenmesini sağladı. Son zamanlarda yaşanan kadına şiddet olaylarına dikkat çekmek için ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde bu şekilde bir etkinliğin gerekli olduğunu düşündüklerini belirten Ordu Üniversitesi Tıp Öğrencileri Birliği Başkanı Volkan Özcan, kadına hoşgörü ve saygınlık kazandırmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.
Düzenlenen etkinlikte öğrencilerinin çok güzel bir projeye imza attığını ifade eden Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, dikkat çekici çalışmalar yaptıkları için öğrencilerine teşekkür etti. ’8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü hep birlikte kutladıklarını ifade eden Yarılgaç, "Bu günü kadınlarımızla birlikte hep beraber kutluyoruz. Biz kadınlarımızla birlikte, güzellikleri, nezaketi ve iyilikleri konuşuyoruz. Böyle bir günde öğrencilerimizin farkındalık oluşturmak amacıyla yaptıkları bütün etkinlikleri bizler de canı gönülden destekliyoruz. Bu tür farkındalıkları oluşturmada yapacakları yeni çalışmalarda onlara başarılar diliyorum" dedi.
Tıp öğrencilerinin düzenlemiş olduğu etkinlik gün boyu broşür dağıtımı ve bilgilendirmelerle devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tıp Öğrencilerinden 8 Mart Etkinliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN