Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünal: “Her Yol ’ya Çıkacak”

Giriş Tarihi: 10.3.2015 13:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ünal: “Her Yol Ordu’ya Çıkacak”
AK Parti Milletvekili Fatih Han Ünal, Ordu’nun son yıllarda büyük yatırımlar aldığını belirterek, “Ordu’ya yapılan yatırımlar göçü durduracak hatta geri göçün sebebi olacaktır” dedi.
AK Parti Ordu Milletvekili Fatih Han Ünal, yaptığı açıklamada, Ordu’nun özellikle ulaştırma yatırımlarından çok büyük pay aldığını, havaalanı, çevre yolları, Karadeniz-Akdeniz yolu, sahil yolu yatırımlarıyla cazibesi yüksek bir il konumuna geldiğini söyledi.
Her gelen yatırımın Ordu’ya akacak paranın da müjdecisi olduğunu ifade eden Ünal, şöyle konuştu: “Havaalanı hemen yanı başımızda bitme aşamasına geldi. Havaalanının Ordu’ya gelmesi demek turizminde buraya gelmesi demektir. Birçok gurbetçinin de memleketine gelmesi demektir. Köylerimizin tekrar bacalarının kışın da tütmesi demektir. Dolayısıyla bu yapılan yatırımlar geri göçün müjdecisi demektir. Yapılan yollar, inşaatlar, Üniversitemiz, bu yatırımlar Ordu’ya ve Ordulu vatandaşlara illaki kazanç olarak geri dönecektir. Biz bu yatırımlarla beraber esnafımıza ciddi katkı sağlamış oluyoruz. Ama şuna emin olun ki, gelecekte Ordu çok daha farklı bir Ordu olacaktır. Bu yatırımlar sonuçlandığında, hizmete girdiğinde Ordu çok daha farklı olacaktır. Bütün yapılan hizmetler, yollar, havaalanı, tüneller ile Ordu her açıdan bir gelişme havzasına sahip oldu.”
“ECDADIMIZ PLANLADI, TORUNLARI OLARAK BİZ YAPIYORUZ”
Ordu’nun 140 yıllık hasreti olarak bilinen ve kamuoyunda ‘Dereyolu’ olarak adlandırılan ‘Karadeniz-Akdeniz Yolu’ Ordu etabında çalışmaların aralıksız sürdüğünü de belirten Ünal, “Karadeniz-Akdeniz yolu kuzey güney aksındaki en kısa yol olacak. Burası Osmanlı’nın planladığı, Abdülhamit Han’ın planladığı bir yoldu. Ama biz torunları olarak, o ecdadımızın bize mirası olarak kabul ettik bu yolu gerçekleştiriyoruz. Sadece 25 tüneli Ordu geçidine yapıyoruz. Sivaslılar biz Ordu’ya gelmek için gün sayıyoruz diyorlar. Bu yol bittiğinde Sivaslı vatandaşlarımız çok kısa zamanda Ordu’ya gelerek, gerekli alışverişlerini yapacaklar. Diğer taraftan da Ünye ile Niksar bağlantısı yolu ile oradan da Ordu’ya gelen olacaktır. Onlarda sahilden istifade etmek istiyorlar. Onlarda bu yolu bekliyorlar. Oranında siyasetçileri bu yolların bitmesini bekliyor” diye konuştu.
“BÜTÜN YOLLAR ARTIK ORDU’YA AÇILIYOR”
Ünal, “Artık bütün yollar Roma’ya değil, Ordu’ya akıyor. Çünkü bundan sonra da bütün yollar Ordu’ya akacak. Büyükşehir Ordu olarak da belediye gücümüzü çok daha üst seviyeye çıkardık. Ben şunu iddia ile söylüyorum. Karadeniz’de önde olan bir il olacağız. Bu yarışta en ön kulvarlarda yarışacağız. Bu konuların dışında da hamlelerimizle de büyüklüğümüzle de inşallah yükseleceğiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünal: “Her Yol Ordu’ya Çıkacak”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN