'300 bin kiralık araç yollarda'

Çelik Motor Genel Müdürü Koçak, "Geçen yıl satılan otomobillerin yaklaşık yüzde 20'sine denk gelen 130 bin araç, kiralama şirketleri tarafından satın alınırken, sektör toplamda 300 bin adetlik bir büyüklüğe ulaştı." dedi.

Giriş Tarihi: 3.4.2016 15:29 Güncelleme Tarihi: 3.4.2016 15:35
'300 bin kiralık araç yollarda'

Çelik Motor Genel Müdürü Bora Koçak, yaptığı açıklamada, araç kiralama sektörünün 'de gün geçtikçe büyüdüğünü ifade etti.

'de otomobil kiralamaya yönelik tercihlerin giderek değiştiğini vurgulayan Koçak, bunun da sektöre olumlu yansıdığını anlattı.

Araç kiralama sektörünün geçen yıl çift haneli büyüdüğüne dikkati çeken Koçak, şöyle konuştu:

"Geçen yıl satılan otomobillerin yaklaşık yüzde 20'sine denk gelen 130 bin araç, kiralama şirketleri tarafından satın alınırken, sektör toplamda 300 bin adetlik bir büyüklüğe ulaştı. Batı Avrupa standartlarında, gelişmiş ülkelerde, kiralama şirketlerinin aldığı otomobiller toplam satışın yüzde 70'ine kadar yükselebiliyor. Ortalama sayının da yüzde 50 seviyelerinde olduğunu biliyoruz. 10 yıl içinde 'de satılan otomobillerin yarısını kiralama şirketleri alacak. Ülkede hızlı bir şekilde bu seviyeye ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu seviyeye gelinmesi durumunda da kiralama şirketleri otomobil pazarının yarısını yani 350-400 bin adetlik bir büyüklüğü satın alamaya başlayacaklar."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'300 bin kiralık araç yollarda'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN