“Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016” için geri sayım

Mercedes-Benz Türk, bu sene tekrar Klasik Kulübü’nü destekleyerek 23 - 24 Nisan tarihlerinde heyecanla beklenen Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016’yı gerçekleştiriyor.

Giriş Tarihi: 15.4.2016 09:36
“Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016” için geri sayım

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016, 23 Nisan Cumartesi günü saat 11:00'de, Park, Mercedes – AMG Lounge önünden yaklaşık 100'e yakın klasik in katılımıyla renkli görüntülerle start alacak. Uluslararası klasmanda yer alan ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etklinlik kategorisinde düzenlenecek olan Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016'nın ilk gününde, ekipler İzmit'e gidecek ve rota dönüşte yine İstanbul Park, Mercedes – AMG Lounge'da son bulacak. Rallinin ikinci günü rota , Shangri La Bosphorus İstanbul Hotel önünden başlayacak. Ekipler bu kez İstanbul Avrupa Yakası'nda ilerleyerek Büyükçekmece/ Güzelce'de verilecek öğle yemeği molasından sonra dönüşe geçecek, Çatalca'ya uğradıktan sonra 42 Maslak'da finish çizgisine ulaşacaklar.

KLASİK OTOMOBİL TUTKUNLARI GÖRKEMLİ GEÇİŞİ BEŞİKTAŞ MEYDANI'NDAN İZLEYEBİLECEKLER

Otomotiv sektörünün önde gelen isimleri, klasik otomobil sahipleri, koleksiyoncuları, müze sahipleri, sanatçılar ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu Klasik Otomobil Kulübü üyelerinin yine kendi araçları ile katılacağı Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016'da otomobil tutkunları birbirinden değerli otomobilleri yakından görme fırsatını bulabilecekler. Bu nostalji havasını yaşamak isteyen tüm klasik otomobil meraklıları, 24 Nisan tarihinde saat 10:00'da Beşiktaş Meydanı'nda yer alan Shangri-La Bosphorus İstanbul Hotel çıkışında başlayacak ve İstinye'ye kadar sahil yolundan devam edecek olan görkemli geçişi izleyebilirler.

BİRBİRİNDEN FARKLI OTOMOBİLLER BİRBİRİNDEN FARKLI HİKAYALER

Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016'ya 1950– 1975 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik araçlarının yanı sıra1940-1960 yılları arasında üretilen Buick, Oldsmobile, Pontiac, Plymouth, Chevrolet, Citroen markalı araçlar. 1965 – 1975 yılları arasında üretilen ve "muscle car" olarak tanımlanan Ford Mustang, Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Camaro, Impala, Dodge Charger, Challanger ve1960 –1975 yıllarına ait Porsche, Alfa Romeo, Cadillac, Rolls Royce ve Volkswagen Carmann Ghia gibi klasikleşmiş otomobiller de katılacak. Birbirinden farklı hikayeleri olan birer sanat eseri görünümündeki bu otomobiller 23 – 24 Nisan tarihlerinde nostaljik görüntüleriyle İstanbul yollarını görkemli bir şölen alanı haline getirerek keyifli anların yaşanmasına neden olacaklar.

MERCEDES-BENZ TÜRK'TEN ÖZEL ÖDÜLLER

Klasik otomobil sahipleri ve severlerinin büyük bir heyecan ve tutkuyla beklediği Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016 İstanbul ve çevresinde yaklaşık 400 km'lik bir parkurda 9 etapta gerçekleşecek. Mercedes-Benz'e özel bir etabın da düzenleneceği rotada (7 numaralı etap, Kemerburgaz – Çatalca rotası) en iyi zamanda ralliyi tamamlayarak dereceye giren ekipler, 24 Nisan akşamı "42 Maslak"da yer alan Art!Space Gallery'de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.Farklı kategori ve klasmanlarda yaklaşık 44 ödülün dağıtılacağı gecede, "Mercedes-Benz Özel Etabı" birincisi olan ve "Mercedes-Benz Klasmanı"nda ilk üçe giren ekipleri ise özel ödüller bekliyor.

OTOMOBİLİN 130. YAŞINDA KLASİK OTOMOBİL KULÜBÜ'NE TEKRARDAN DESTEK

Başta Mercedes-Benz marka olmak üzere 400'den fazla 30 yaş ve üzeri klasik otomobil sahibi üyesi bulunan Klasik Otomobil Kulübü'ne üye olmak için sadece klasik otomobillere tutkuyla bağlı olmak yeterli.

Klasik Otomobil Kulübü, artık caddelerde pek rastlanamayan klasikleşmiş araçlara ilgi duyan, bunları korumak, tekrar çalışır hale getirebilmek için uğraş gösteren ve bu doğrultuda fikir alışverişinde bulunmak isteyenleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
“Mercedes-Benz Bahar Rallisi 2016” için geri sayım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN