Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Volkswagen'den 51 milyar ciro

2015 yılını dizel skandalı nedeniyle sıkıntılı geçiren Alman devi Volkswagen, 2016 yılı ilk çeyrek raporunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 31.5.2016 13:54
Volkswagen'den 51 milyar euro ciro

2015 yılını dizel skandalı nedeniyle sıkıntılı geçiren Alman devi Volkswagen, 2016 yılı ilk çeyrek raporunu açıkladı. Skandalın ardından kolay kolay toparlanamayacağı yorumları yapılan VW, birinci çeyrekte 51 milyar ciro yaptı. Şirketin Ocak-Mart döneminde vergilerden sonra karı ise 2.4 milyar oldu. Krizin
henüz patlak vermediği 2015'in ilk çeyreğinde VW'nin cirosu yüzde 3.4 daha fazlaydı. Karı ise 2,9 milyar Euro olarak gerçekleşmişti.

VW, geçen yılın 3. ve 4. çeyreğinde skandal nedeniyle ortaya çıkan zararın karşılanması için 16 milyar Euro karşılık ayırmış ve yılı zararla kapatmıştı. Bu nedenle piyasalarda beklenti VW'nin bu yılın ilk çeyreğinde de zor bir dönem geçireceği yönündeydi.

VW Ceo'su Matthias Müller, ilk çeyrek raporunu "Zor şartlarda mükemmel sonuçlar elde ettik" sözleriyle açıkladı. Müller, şirketin emisyon skandalının zararlarını sınırlı düzeyde tutabildiğini söyledi.

Ekonomi gazetesi Handelsblatt, Volkswagen'in bu denli iyi sonuçlar almasında VW bünyesinde bulunan Porsche ve Audi markalarının satışlarının etkili olduğu görüşünde.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Volkswagen'den 51 milyar euro ciro
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN