Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu Kez Telekonferans Yöntemi İle Dolandırmak İstediler

Giriş Tarihi: 26.3.2015 14:18 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
’de kullandıkları telekonferans yöntemi ile aynı anda kızı ile görüştürülen bir şahıs dolandırmak üzereyken son anda parasını kaptırmaktan kurtuldu.
Edinilen bilgiye göre, Şakir Yılmaz’ı arayan Bursa’da yaşayan kızı babasına belediyeden arandıklarını ve evle ilgili bir dolandırıcılık olayı yaşandığını söyledi. Bir süre sonra tekrar arayan ve telekonferans yönetimi ile aynı anda kızı ve babası ile görüşen dolandırıcılar kendilerini polis olarak tanıtarak dolandırıcıların peşinde olduklarını, kimseye haber vermeden geri almak koşuluyla bir hesaba para yatırmalarını istedi. Şakir Yılmaz, kredi kartlarından çektiği 10 bin 400 lirayı Adana nüfusuna kayıtlı R.K.’nin hesabına yatırdı. Durumdan şüphelenen Şakir Yılmaz, parayı yatırdıktan sonra banka görevlileri aracılığı ile polisten yardım istedi. Devreye giren polis para yatırılan hesaba bloke konmasını sağladı. Polise ifade veren Şakir Yılmaz telefon dolandırıcılardan şikayetçi oldu.
Dolandırıcıların telekonferans yöntemi ile aynı anda kendisini kızı ile görüştürdüğünü anlatan Şakir Yılmaz, “Böyle olmazsa belki inanmayacaktım. Ama kandırıldım. Parayı yatırdıktan sonra polisi arayınca parayı kurtardık” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu Kez Telekonferans Yöntemi İle Dolandırmak İstediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN