Türkiye'nin en iyi haber sitesi

63 Yaşında Bilgisayar İle Tanıştı

Giriş Tarihi: 20.4.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 20.4.2015 16:59
63 Yaşında Bilgisayar İle Tanıştı
’de bilgisayar kullanmayı bilmediği için sürekli sorunlar yaşayan 63 yaşındaki Mustafa Arıcı, yazıldığı kursta bilgisayar kullanmayı öğreniyor.
Artık neredeyse hayatın her anında bilgisayar kullanmanın zorunlu hale gelmesi, Rize’de yaşayan 63 yaşındaki işçi emeklisi Mustafa Arıcı’nın karşısına bir sorun olarak çıktı. 63 yaşına kadar bilgisayar kullanma ihtiyacı duymayan Arıcı, karşılaştığı sorunları aşmak ve hayatını kolaylaştırmak için bilgisayar kullanmayı öğrenmeye karar verdi. Bilgisayar kullanmayı öğrenmek için Halk Eğitim Merkezi’ne bağlı bir kursa kayıt yaptıran Arıcı, “Bilgisayar kullanmayı bilmemem son zamanlarda bana sorunlar çıkarttı. Devlet kurumları bile artık birçok işlemin bilgisayar üzerinden yapılmasını istiyor. Bu nedenle bilgisayar kullanmayı öğrenmek istedim. Becerebildiğim kadar haber sitelerine de giriyorum. Yardım eden olursa sosyal paylaşım sitelerine de giriyorum” dedi.
Arıcı’nın kendisine göre çok genç olan sınıf arkadaşları ise, “Yaşı bizden ilerde de olsa iyi anlaşıyoruz. Sınıfımıza renk katıyor. Çok azimli. Bazen yorgun düşüyor. Yorgun düşünce sınıfta uyuyor” dediler
Sınıf hocası Elif Aydın, “Çok arzulu bir öğrencimiz. Bilgisayar kullanmayı çok istiyor. Yaşı dolayısı ile zaman zaman yorgun düşüyor, o zamanlar da sınıfta uyukluyor. Biz kendisinden memnunuz. Eğitimin yaşı yok. Bize bunu gösterdi” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
63 Yaşında Bilgisayar İle Tanıştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN