Canik’te Çilek Ve Kiraz Festivali

Giriş Tarihi: 20.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 17:51
Canik Belediyesi Geleneksel 15. Çilek ve Kiraz Festivali, büyük ilgi gördü.
Çilek ve kirazların yarıştığı festivalde katılımcılar yerel sanatçılar eşliğinde eğlenirken, Başkan Osman Genç, binlerce kişiyle buluştuğu festivalde, "Her şartta halkımızla birlikteyiz. Önümüzdeki yıl festivali Canik Belediyesi olarak daha geniş bir şekilde yapacağız" dedi.
Canik’te her yıl büyük ilgi gören Geleneksel Gökçepınar Çilek ve Kiraz Festivali’nin 15.’si, bu yıl da geniş bir katılımla gerçekleştirildi. AK Parti Milletvekili Fuat Köktaş, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ercan Albayrak, AK Parti Canik İlçe Başkanı Ercan Eler, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katıldığı festival, renkli görüntülere neden oldu. Başkan Genç, her şartta halka yan yana olduklarına vurgu yaparken, önümüzdeki yıl festivali Canik Belediyesi olarak kendilerinin daha kapsamlı şekilde düzenleyeceğini söyledi.
“ŞEHRİMİZ İÇİN ÜRETMELİYİZ”
Festivalde yaptığı konuşmada, birlik ve beraberlik mesajı veren Başkan Genç, "Festivaller bizim en önemli gelenek ve göreneklerimizdendir. Bu tür şenlikler insanlar arasındaki birlik ve beraberliği artırmakla birlikte, insanların sosyalleşmesi ve dostluklar kurmasına vesile olmaktadır. Hepimizin tek gayesi var. O da şehrimizi, ülkemizi daha yukarıya taşımak. Hep birlikte ortak akılla çok şeyler yapabiliriz. Şehrimiz için, ülkemiz için üretmeliyiz. Birlik beraberlik içerisinde başaramayacağımız iş olmaz" diye konuştu.
Yerel sanatçılar Bizim Gönül, Mehmet Akyıldız, Ali Rıza Çolak, Onur Özkan, Ayhan Melek, Serkan Kurnaz gün boyunca söyledikleri şarkılarla vatandaşları eğlendirdi. Gökçepınar ve çevre köylerden gelenler horonlarla coştu. Festival sonunda Başkan Genç’e festivale katkılarından ötürü teşekkür plaketi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Canik’te Çilek Ve Kiraz Festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN