Türkiye'nin en iyi haber sitesi

KONDA: 2 milyon kazandı

Giriş Tarihi: 31.10.2015 12:51 Güncelleme Tarihi: 31.10.2015 12:54
KONDA: AK Parti 2 milyon kazandı

Türkiye yarın en kritik lerinden biri için sandığa gidecek. KONDA'nın paylaştığı son ankete göre 'nin 2 milyon yeni seçmen kazandığı ve tek başına iktidara da çok yakıl olduğu gözlendi.

KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, e yüzde 91'lik bir katılımın gerçekleşeceğini belirtti.

Araştırma şirketi KONDA'nın genel müdürü Bekir Ağırdır, 7 Haziran'da sandığa gitmeyen yüzde 13 oranındaki seçmenin üçte birinden fazlasının "Bu kez sandığa gideceğim" dediğini belirterek ", CHP, HDP seçmeninin yüzde 97'si "Kesinlikle sandığa gideceğim ve partime vereceğim" diyor. "Kesinlikle sandığa gideceğim ve oy kullanacağım" diyenlerin oranı MHP'lilerde yüzde 90'a doğru düşüyor" diye konuştu.

TEK BAŞINA İKTİDAR VE KOALİSYON DENKLEMİ!
AK PARTİ'YE 2 MİLYON YENİ OY GELDİ, TEK BAŞINA İKTİDARA ÇOK YAKIN

Ellerindeki bulgulara göre seçime yüzde 91 oranında bir katılım olacağını belirten Ağırdır şunları söyledi: "Bütün partilerin seçmenleri kararlı biçimde sandığa gider ve seçime katılım artarsa, 1 Kasım için özel bir durum ortaya çıkmaz. Ama seçime katılım yüksek olur fakat bir partinin seçmeninde katılım eksik kalırsa sonuç sayısal olarak değişir. MHP seçmeninde katılım azalırsa, bu sadece AK Parti'nin değil diğer üç partinin de lehine bir durum yaratabilir. AK Parti, 7 Haziran'daki 18 milyon çekirdek oyunun üzerine, 2 milyona yakın yeni oy ekliyor. Ancak tek başına iktidar olma sonucu oluşmuyor. Çünkü diğer partilerin seçmeni de kendi partilerine sahip çıkma konusunda kararlı davranıyor."

TEK BAŞINA HÜKÜMET VE DIŞ POLİTİKA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KONDA: AK Parti 2 milyon kazandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN