Yıldızeli’nde Madde Bağımlılığı Konulu Sergi Açıldı

Giriş Tarihi: 11.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Yıldızeli’nde Madde Bağımlılığı Konulu Sergi Açıldı
Yıldızeli ilçesinde ‘Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi’ (EKAP) kapsamında zararlı alışkanlıklarla mücadele çalışmasının birinci ayağı madde bağımlılığı sergisi ile başlatıldı.
İlçe merkezi ve köylerde bulunan ilk, orta ve lise okullarında öğrencilerin madde ve özellikle sigara bağımlılığından kurtulmak amacıyla yapılan çalışmaların bir parçası olan madde bağımlılığı sergisini açılışını Kaymakam Ahmet Can Pınar, yaptı.
Kaymakam Pınar sergide yaptığı konuşmada, “EKAP kapsamında yapılan projelerimiz arasında kötü alışkanlıklarla mücadele etmek için bu sergiyi düzenledik. Bu alışkanlıklar arasında özellikle sigaranın öğrencilerimiz arasında çok yaygın olduğunu tespit ettik. Zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek için ayrıca bir komisyon kurduk ve bu komisyonda para cezaları da olmak üzere her türlü caydırıcı yola başvuracağız. Bu afiş yarışmasında birinci olan afişi dağıtıp bütün okullarımıza astıracağız. Projemiz günü kurtarmanın dışında devamlılık arz eden bir çalışma olacak ve her yıl bu konular üzerinde yeni projeler üreteceğiz. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Genel Meclisi Üyesi Ziyaattin Mat ise, “Ben bir emekli ilahiyatçı olarak sigaranın yüzde yüz haram olduğunu söylüyorum ve bunu da gerekli ayet ve hadislerle ispat etmeye hazırım. Bizim bu manevi konuyu da din görevlileri ve ilahiyatçılar olarak ayrıca anlatmamız lazım. Böylece tüm bunlarla birlikte bu mücadelede gerçekten başarılı olacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.
Proje kapsamında yarışmaya 200’ün üzerinde öğrenci katıldı. Bunların içerisinde en başarılı olan yaklaşık 60 afiş Yıldızeli Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sergilendi. Yıldızeli Çok Programlı Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Beyza Şahin’in çizmiş olduğu afiş birinci seçildi. Yarışmada dereceye giren öğrencilere 18 Mart Çarşamba günü ödül töreni düzenlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıldızeli’nde Madde Bağımlılığı Konulu Sergi Açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN