Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SGK İl Müdürlüğü’nden Uyarı: "Gss’de Son Gün 30 Mart"

Giriş Tarihi: 24.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 20:02
SGK Tekirdağ İl Müdürlüğü’nden Uyarı: Gss’de Son Gün 30 Mart
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Fatma Derya Alan, 6552 sayılı yasa kapsamında Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borçlarının yapılandırma müracaatlarının Mart sonu itibari ile son bulacağını bildirdi.
Bilgilendirme toplantılarına ilçeler ve köylerde devam eden SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, Malkara ilçesini ziyaret etti. Ahievren, Balabancık ve Gözsüz mahallelerinde vatandaşlarla buluşan Alan, beraberindeki Malkara Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Hatice Çolak ile genel sağlık sigortası, genel sağlık sigortasından sağlanan haklar, genel sağlık sigortası borçlarının yapılandırması ve gelir testi konularında bilgi verdi.
Vatandaşların sorularını yanıtlayan SGK İl Müdürü Alan, Genel Sağlık Sigortası borçluları için son tarihin 30 Mart olduğunu, vatandaşların mağduriyet yaşamaması için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına ve müdürlüklere müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.
Bilgilendirme toplantısında kadınların çalışma hayatındaki yerine değinen SGK İl Müdürü Fatma Derya Alan, kadınların çalışma hayatındaki rolünü önemsediğini belirterek kadınların uzun vadeli sigorta kollarından prim ödeyerek emekli olabilmelerinin yeni yapılan düzenlemelerle daha kolay hale geldiğini söyledi. Bundan sonraki toplantılarda mahalledeki kadınlarla görüşmek istediğini söyleyen İl Müdürü Alan, muhtarlardan toplantıları planlamalarını istedi.
SGK İl Müdürü Alan’a Sosyal Güvenlik İl Müdür Yardımcısı Yaşar Esen, Malkara Sosyal Güvenlik Merkezi Müdürü Hatice Çolak ve Mali Hizmetler Merkezi Müdürü Mustafa Mandıralı da eşlik etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SGK Tekirdağ İl Müdürlüğü’nden Uyarı: "Gss’de Son Gün 30 Mart"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN