Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: "Yollara 3 Koldan Giriş Yapacağız"

Giriş Tarihi: 25.3.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 10:16
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: Yollara 3 Koldan Giriş Yapacağız
’a bağlı Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, yollar için tarih vererek, "15 Nisan’da yollara üç koldan hızla giriş yapacağız" dedi.
Hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi veren Başkan Ulaş Yurdakul, "27 Mart’ta parke taşı ihalemiz var. Büyükşehir Belediyesi’nden alacağımız kaynak ile, Malkara’daki yolların yaklaşık olarak 3’te 1’lik kısmını anahtar teslim ihale edeceğiz. Bunun haricinde kademeli bir şekilde Nisan ayının sonunda Büyükşehir’den bize toplam 70 bin metrekare parke taşı gönderilecek. Bunların işçiliğini de Malkara Belediyesi karşılayacak. Aynı zamanda yaklaşık 1 hafta içinde de, Büyükşehir Belediyesi tarafından Atatürk Bulvarı’nda Yağmur Suyu Projesi çalışmaları başlayacak. Yağmur suyu hattı bitiminde ise Büyükşehir asfalt ekibinin bir tanesi sezon boyunca Malkara’ya hizmet verecek. Eğer bir aksilik olmazsa, 15 Nisan’da Büyükşehir ile yol çalışmalarını başlatarak, bu yıl içinde asfaltlama işini komple bitirmeyi hedefliyoruz. Yollara üç koldan hızla giriş yapacağız" ifadelerini kaydetti.
"OTOGARIN TEMELİ TEMMUZ’DA ATILACAK"
Otogarla ilgili olarak Büyükşehir’in yapmış olduğu çalışmaların son safhaya geldiğini belirten Başkan Yurdakul, iş makinelerinin otogarda çalışmalara başlayacağını ve zeminini hazır hale getirerek otogarın temelini Temmuz ayında atacaklarını dile getirdi.
Son günlerde özellikle ilçe merkezinde sıkça yaşanan elektrik kesintisine de değinen Yurdakul, "Geçtiğimiz ay malum doğal felaket yaşandı burada. Oradan kaynaklanan aksaklıklar devam ediyor olabilir. Ciddi bir rüzgara maruz kaldık. Elektrik direkleri yıkıldı, elektrikten dolayı su veremedik. Malkara’daki su inşaatı bittikten sonra, TESKİ’nin enerji sorunları konusunda çözebileceği projeleri var. Öte yandan hala elektriği bize bağlı bilen birçok vatandaşımız var. Elektrik, enerji nakil işlemleri ve elektrik enerjisi ile sağlanan bütün işlemler belediyelerin bünyesinden alındı. Türkiye’nin hiçbir yerinde belediyelere bağlı değil. Elektrik kurumunun bizimle herhangi bir teması yok" dedi.
Başkan Yurdakul, "Malkara’daki elektrik işletmesi bizden destek talebinde bulunduğu her an, biz belediyemizin imkanları ölçüsünde destek veriyoruz. Onlar da bizim projemizde bizlere destek oldular. Ayrıca onun için de teşekkürlerimi iletiyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul: "Yollara 3 Koldan Giriş Yapacağız"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN