Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan korsanlara savaş!

Dev arama motoru , mobil uygulamalarda korsancılara savaş açtı.

Giriş Tarihi: 9.12.2014 16:50
Google'dan korsanlara savaş!
Platformun içerik politikasıyla uyumlu olmayan uygulamaların çıkarıldığı açıklandı. , başta Pirate Bay ile uyumlu olduğu ileri sürülen uygulamalar olmak üzere çok sayıda korsan uygulamanın Play Store'dan çıkarıldığını açıkladı. Google, korsanlıkla mücadele ve yasal içeriğin korunması adına yapılan çalışmada, 'The Pirate Bay Premium', 'The Pirate Bay Proxy', 'The Pirate Bay Mirror' ve 'PirateApp' gibi uygulamaların kaldırıldığını belirtti.

En büyük torrent platformlarından biri olan Pirate Bay, tüm yasal baskılara rağmen içeriğini buluta taşıyarak hayatta kalmayı başardı. Pirate Browser ile erişim sunan Pirate Bay'in kurucuları iki yıl süren takip sonucu yakalanmıştı.

İÇERİK POLİTİKASINI İHLAL ETTİKLERİ İÇİN...

Google, korsan uygulamaları Play Store'a yereştirilen geliştiricilere e-posta gönderildiğini ve içerik politikasını ihlal ettikleri konusunda uyarıldıklarını belirtti. Benzer durumun tekrarlanması halinde geliştiricilerin Play Store'a erişimlerinin kesileceği ifade edildi.

Google, Ekim ayında ABD'de hayata geçirdiği yeni korsanla mücadele yönteminde, arama yapıldıktan sonra beliren bir 'öneri kutusu' hazırladı. Öneri kutusu, aranan içeriğin yasal kullanım veya bedava erişim opsiyonlarını gösteriyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google'dan korsanlara savaş!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN