Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Windows XP kullananlara müjde!

Giriş Tarihi: 20.4.2015 17:10
Windows XP kullananlara müjde!

Microsoft Windows XP'den ümidini kesmiş olsada Google XP kullanıcıları için Chrome'u güncellemeye bir süre daha devam edecek.

Windows XP, Microsoft'un desteğini kaybetmiş olsa da Google, XP'de Chrome kullananlar için bir süre daha güncelleme sunacağını söylemişti. Firmanın 2013'te yaptığı açıklamaya göre Chrome kullanıcıları, tarayıcıyı Windows XP'de Nisan 2015'e kadar kullanabilecekti.

SÜRE YIL SONUNA UZATILDI

Ancak dünya çapında Windows XP'yi kullananların sayısının halen yüksek olması, Google'ın verdiği son tarihi ileri taşımasına neden oldu. Google, yaptığı açıklamada Nisan 2015'e geldiğimizi, ancak bu vaadi uzattıklarını belirtti. Chrome mühendislik bölümünün başındaki Mark Larson, bir blog gönderisinde şu cümleyi sarf etti: "Windows XP'deki Chrome için 2015'in sonuna kadar normal güncellemeleri ve güvenlik yamaları sunmaya devam edeceğiz."

Yine de tüm bunlar, Google'ın Windows XP'yi kullanmaya devam etmenizi önerdiği anlamına gelmiyor. Larson, XP kullanan bilgisayarın zararlılara karşı tehlikede olduğunu ve bu durumun Chrome'da güvenli bir gezinti ortamı oluşturmayı çok zorlaştırdığını söylüyor. Bu nedenle Google, Windows XP kullananlara desteklenmekte olan, güvenli bir işletim sistemine geçiş yapmalarını öneriyor.

Bu arada Chrome'un XP desteği ortadan kalksa bile Firefox ve Opera'nın son sürümlerinin, sistem gereksinimlerinde Windows XP'ye yer vermeye devam ettiğini söylemekte fayda var.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Windows XP kullananlara müjde!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN