'te ilginç sorun

Giriş Tarihi: 1.2.2016 23:39
iPhone 6s'te ilginç sorun

'ın henüz bir yılı doldurmayan akıllı telefonuyla ilgili sorunlar bildirilmeye devam ediyor.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda kullanıcılardan gelen yoğun tepkinin ardından Apple, iPhone 6s ve 6s Plus'taki pil sorununun çözümünü resmi sitesi üzerinden anlatmaya çalışmıştı. Bu sorunda kullanıcılar 'bazı durumlarda' pil göstergesinin doğru çalışmadığını iddia ediyorlardı. Şu sıralar ise özellikle kullanıcılardan başka bir şikayet gelmeye başladı.

Cnet'in haberine göre iPhone 6s ve iPhone 6s Plus, bazen pil göstergeleri yüzde 40 seviyesine geldiğinde aniden kapanabiliyor. Üstelik şu sıralar forumlarında yoğun şekilde dile getirilen bu sorunu yaşayanlar yalnızca iPhone 6s ve iPhone 6s Plus sahipleri değil. Benzer sorunları daha eski iPhone sahipleri de dile getiriyor.

Pillerinin zamanla bozulabileceği göz önüne alınırsa bu sorun eski iPhone'larda anlayışla karşılanabilir ancak yeni iPhone'larda da bu sorunun yaşanması kullanıcıların hiç hoşuna gitmemiş gibi görünüyor.

Öte yandan bu sorunun ise siz fark etmeden pilinizin takılı kalmış olabileceğinden dolayı kaynaklanabileceği söyleniyor. Belirtilene göre cihaz pili bitmesine rağmen pil göstergesi takılı kaldığı için bunu göstermiyor ve kullanıcı telefonunun aniden kapandığını sanıyor.

Tabii bu konuda henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Ancak bu sorunların iOS 9.3 ile birlikte çözülmesi bekleniyor. Pil göstergesinin doğru göstermemesi konusundaki Apple'ın çözümü için buraya tıklayın.

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone 6s'te ilginç sorun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN