Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'larda ortaya çıkan yeni hata!

Giriş Tarihi: 28.3.2016 11:15 Güncelleme Tarihi: 28.3.2016 11:23
iPhone'larda ortaya çıkan yeni hata!

Yeni gelen raporlara göre iOS 9.3'ün yüklendiği 'larda ilginç bir sorun meydana gelmeye başladı.

geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleştirdiği etkinlikte yeni mobil işletim sistemi sürümü iOS 9.3'ü yayınlamıştı. Her yeni güncellemenin ardından olduğu gibi iOS 9.3 ile birlikte de hatalar rapor edilmeye başladı.

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz günlerde bazı "eski cihaz" sahipleri, iOS 9.3 ile birlikte kimlik doğrulama hatası aldıklarını ve cihazlarını etkinleştirilemediklerini rapor etmişlerdi. Bunun ardından bu hatayı kabul eden Apple, eski cihaz sahipleri için iOS 9.3'ü geri çekmişti.

Uygulamalar donuyor ve asılı kalıyor

Son iki gündür ise sahipleri iOS 9.3 ile birlikte yeni bir hata almaya başladıklarını rapor etmeye başladılar. Ülkemizdeki kullanıcıların ve Apple forumlarında bazı kullanıcıların belirttiğine göre, Safari, Mail, Notlar ve Messages uygulamalarında cihazlar durduk yere donuyorlar.

Bununla birlikte donan bu uygulamayı yeniden başlatmak isteyen kullanıcılar, uygulamanın ise yeniden başlatılmadığını gördüler. Yani görünüşe göre iOS 9.3 ile birlikte cihazlarda uygulamalar donmaya ve asılı kalmaya başladılar.

Bu belirttiğimiz sorunu ülkemizden de Berk Ata Özkan adlı kullanıcının da rapor ettiğini görüyoruz. Berk Ata Özkan'ın bu konuyla ilgili yayınladığı videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'larda ortaya çıkan yeni hata!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN