E-Devlet giriş şifresi unutulunca nasıl alınır?

E-Devlet üzerinden işlem yapabilmeniz adına şifrenizin olması gerekiyor. E-Devlet şifresini aldınız ancak unuttuysanız tekrar şifre alım işlemlerini gerçekleştirmelisiniz.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 16:07

E-devlet, bazı gerekli olan devlet hizmetlerinin elektronik bir ortam üzerinden, kullanıcı ihtiyaçlarını en hızlı şekilde giderebilmek adına kurulmuş olan bir internet sitesidir. Sitenin kuruluş amacından biri de halkın ihtiyaçları göz önüne alınarak, elektronik bir ortamda, en güvenli şekilde hızlı ve kesintisiz olarak ortak bir nokta üzerinden olmak sureti ile vatandaşı en doğru bilgiye ulaştırmayı amaçlamakta olan web tabanlı bir sistemdir.

E - devlet sistemi günümüz dünyasında çok büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. e-devletsistemi günümüz dünyasın da daha iyi bir devlet hizmeti sunmayı amaçlar. E - Devlet, vatandaşlara devlet tarafından verilen bütün hizmetlerin elektronik ortam aracılığı ile sunulması anlamına gelir diyebiliriz. Bu sayede de, devlet hizmetlerinin vatandaşa en kolay ve de en etkin bir yol ile, kaliteli, kesintisiz, hızlı ve de güvenli bir şekilde ulaştırılması hedeflenmektedir.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Bürokratik ve klasik devlet olan anlamının yerini almaya başlayan E-Devlet anlayışıyla, her türlü kurumun ve her Türk bireyin bilgi ve de teknolojilerini kullanan sistemlerle devlet kurumlarına ve de kurumlarca sunulan bazı hizmetlere kolaylık ile erişmesi hedeflenmektedir. E-Devlet projesi, en geniş anlam kapsamı daha iyi bir devlet yapısının oluşturulmasını amaçlar. E - Devleti oluşturan bu temel olan unsurlara, her türlü bilgiye e – devlet sistemi üzerinden, kendine ait olan E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yaparak kolay ve güvenilir şekilde öğrenilebilir. E-Devlet sistemi devletin, halkı için tüm gerekli olan bilgileri kolay ve de güvenilir şekilde öğrenebileceği bir adres olmaktadır.

Bazı belgelerin sorgulanması, doğrulanması e – devlet sistemi üzerinden kolaylık ile yapılabilmektedir. Bazı gerekli olan işlemlerinizi halledebilmek için illa bir devlet dairesine gitmenize artık gerek kalmıyor. Artık teknoloji koşullarına en uygun şekilde hazırlanmış olan bu devlet imkânından yararlanarak bilgilerinize en kolay yoldan ulaşabilirsiniz. Ayrıca e - devlet sizlere güvenli bir gezinme de sunuyor. Size en yakın olan her hangi bir PTT şubesinden size ait olacak, sisteme bu şekilde giriş yapabileceğiniz bir e - devlet şifresine sahip olabilirsiniz. Bunun için çok cüzi bir rakamda para ödemeniz gerekir.

Kimliğiniz ile beraber gitmeniz de yarar vardır. Size özel şifrenizi edindikten sonra, E-Devlet sistemine başarı ile giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unutmanız durumun da tekrardan PTT lere başvurmak, ayriyeten tekrar bir ücret ödemek yerine numaranızı eğer önceden sisteme girmişseniz eğer telefonunuza gelen bir mesajdan yeni şifrenizi kolaylık ile alabilmeniz mümkündür. Ayrıca yanında güvenlik sebebi ile bazı bilgilerinizi girmeniz ve de bunların doğrulanması gerekmektedir. Bunun için kimliğinizin yanınızda olması yeterli olacaktır. Bazı kimlik bilgilerinizi girerek şifrenizi yenileyebilmeniz mümkündür. E-Devlet aracılığı ile herhangi bir devlet dairesine gitmeye gerek kalmadan kolayca her türlü bilgiyi edinebilirsiniz.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-Devlet giriş şifresi unutulunca nasıl alınır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN