Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gözler iş dünyasının cep'inde

iPhone, Android, Windows Phone 8 platformuna şimdi yenilenen BlackBerry 10 da eklendi. Telefon üreticileri ve operatörler, akıllı uygulamalara tarifeleri de katarak gözünü iş dünyasının cep'ine dikti

Giriş Tarihi: 3.2.2013
Akıllı telefonların sırrı yazılım, servis ve algılamaya yeteneklerinde yatıyor. Cep telefonu operatörleri telefon yetenekleri ile servisleri bir araya getirerek iş dünyasının taleplerine yanıt vermeye çalışıyor. İş dünyasının istediğiyse kolay kullanılan, güvenli, çocukların elinde bozulmayan ve yetenekli telefonlarla sadece konuşmak değil, uygun fiyatlardan internete de bağlanmak. Bu yüzden operatörler iş dünyasına cihazlardan öte teknolojik çözümlerle de yaklaşıyor. Çünkü kullanıcıya sınırsız konuşmak yetmiyor, internete de sınırsız sahip olmak istiyor.

MÜKEMMEL İŞ TELEFONU

e-posta ve sosyal ağlar dahil tüm mesajlara ulaşmayı sağlayan, adres bulan, internetin sınırsız olanaklarından yararlandıran telefon ve operatörler cep'lerin efendisi. Kullanım kolaylığı, uzun pil ömrü, güvenli, kaliteli servis ve uygun fiyat bu efendiliğin süresini uzatacak sihirli sözcükler. Şirketlerin hediye telefonun cazibesine kanmadan servis kalitesine ve toplam iletişim maliyetine dikkat etmesi lazım.

MOBİL İŞ İÇİN 5 ÖNEMLİ ÖZELLİK
Kulandığınız mobil platformun çok sayıda ve yaygın uygulama çeşitliliğine sahip olması gerekiyor.
Yönetici ve çalışanlar, amaca uygun kullanımı kolay cihazlar seçmeli.
Pil ömrüne dikkat edin. Eğer yeterli değilse yedek şarj taşıyın.
güvenli mobil platform kritik bilgileri sakladığımız için daha da önemli.
Hizmet kalitesi ve özelliklerin uygun maliyetle örtüşmesi gerekiyor.

İŞ DÜNYASININ İLK GÖZAĞRISI
BlackBerry 10 platformunu tamamen dokunmatik Z10 ve klavyeden vazgeçemeyenler için Q10 modeliyle geliyor. Daha önceki gibi asıl güçlü olduğu mesaj platformunu dokunmatik ekran için daha da iyi deneyime dönüştürmüş. 9 saatlik konuşma süresi makul pil ömrü sunuyor.

Herkesin gözdesi iPhone 5
Apple, iOS platformunda iPhone 5 ile yoluna devam ediyor. Tasarım ve kullanım rahatlığı dışında en önemli farkı en geniş uygulama yazılımı ve binlerce aksesuarı. Pil ömrü yoğun kullanımda 1 günü zor bulan telefonun aksesuar çeşitliliği hayat kurtarıyor.

Android'de seçenek çok!
Google Android platformu marka ve model olarak geniş yelpazesiyle dikkat çekiyor. Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 ile ilgi gören Samsung, yaklaşık 100 milyon Galaxy serisi telefon sattı. HTC ise Android platformunun yenilikçi bir başka markası. Amiral gemisi One X+ pil sorununu çözmesinin yanısıra müzik ve multimedya özellikleriyle de öne çıkıyor.

Windows yeni pencereler açıyor
Windows Phone 8 platformu, geç gelse de rakiplerine gözdağı verecek bir iş uygulaması deneyimine sahip. Microsoft'un arka ofis ve bilgi teknolojileri konusundaki tecrübesi öne çıkıyor. Nokia Lumia serisi hem farklı tasarımı hem de kamera ve navigasyon özelliğiyle dikkat çekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gözler iş dünyasının cep'inde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN