Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balkanlar'da Yeni yıl coşkusu

Giriş Tarihi: 2.1.2014 10:57

Yeni yılı Balkan ülkelerinin birbirinden güzel başkentlerinde karşılayan yerli ve yabancı turistler, günler öncesinden ışıklarla süslenen ve birçok eğlence programına hazırlanan kent merkezlerinde toplandı.

Bosna Hersek, Hırvatistan, Sırbistan, Karadağ, Makedonya, Kosova ve Arnavutluk'ta yeni yıl coşkusu başladı.

Yeni yılı Balkan ülkelerinin birbirinden güzel başkentlerinde karşılamak isteyen yerli ve yabancı turistler, günler öncesinden ışıklarla süslenen ve birçok eğlence programına hazırlanan kent merkezlerinde bir araya geldi..

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna'da, bu yıl yeni yıl eğlencelerinin adresi Çocuklar Meydanı olacak. Yılbaşı dolayısıyla günler öncesinden ışıklarla donatılan kent meydanı, tıklım tıklım restoran ve kafeleri, sevdiklerini hediyelere boğmak için alışverişe koşanların oluşturduğu kalabalığıyla panayırı aratmıyor.

Tarihi ve doğal güzellikleriyle her zaman ilgi odağı olan Saraybosna, ekonomik olması dolayısıyla bu yeni yılda da çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.

Saraybosna Kantonu Turizm Birliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Yılbaşı tatilinde geçen yıla oranla daha fazla turistin kente gelmesinin beklendiği belirtildi.

Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da, yeni yıl kutlamalarının yapılacağı Sırbistan Parlamento binası önünde de hazırlıklar tamamlandı. Çeşitli konser ve eğlence etkinliklerinin düzenleneceği Açık Kalp Meydanı'nda, ayrıca Noel Baba'nın gelişi semobilize edilecek.

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de, Ban Yelaçiç Meydanı'nda yeni yıl, müzik ve havai fişeklerle karşılanacak. Kentte, eğlence proğramı yerel saatle 22:00'de başlayacak.

Yılbaşı dolayısıyla gözkamaştırıcı biçimde süslenen Zagreb'in yanı sıra yeni yıl coşkusunun sardığı Kosova'ın başkenti Priştine'de, Karadağ'ın en gözde sahil kenti Budva'da ve Makedonya'ın başkenti Üsküp'te de yılbaşı benzer eğlencelerle kutlanacak.

Turizm twitter

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Balkanlar'da Yeni yıl coşkusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN