Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa ruhunu çok seviyorum

Ünlü oyuncu Hande Doğandemir, seyahat etmeyi, seyahat ederken fotoğraf çekmeyi seven isimlerden... Öğrencilik yıllarında yaşadığı Fransa'ya hâlâ özlem duyan Doğandemir, Uzakdoğu'yu merak ediyor

Giriş Tarihi: 10.5.2015
Avrupa ruhunu çok seviyorum
- Bugüne kadar yurtdışında hangi şehirlere gittiniz? Favori rotalarınız var mı?
- Öğrencilik yıllarımda bir dönem Fransa'da yaşadım. O sırada Strasbourg, Paris ve Brugge'u dolaşma şansım oldu. O rota hiç aklımdan çıkmıyor tekrar gitmeyi çok istiyorum. Çünkü öğrenci gibi gezmiştik şimdi eminim farklı olur. Amsterdam'a günübirlik gittim, bir kez daha görmek istiyorum. İsviçre'de iki dayım yaşıyor. Oraları gezmek çok hoş olabilir. Avrupa ruhunu çok seviyorum. Özellikle Fransa'ya bayılıyorum. İtalya ve İspanya'yı görmedim ama oralar hep aklımda... Uzakdoğu'yu da listemde tutuyorum.

- Seyahat etmek keyif veriyor mu?
- Tabii ki. Gidecek çok yer var ve seyahat etmek büyük katkı sağlıyor insana. Bu zamana kadar çok fazla zaman yaratamadım seyahat için, yanlış yapmışım. Bundan sonra gidilecek, görülecek yerlere odaklanacağım. Seyahate kalabalık gitmeyi de, az kişiyle gitmeyi de severim. İkisinin de keyfi ayrı.

- Uyumlu biri misiniz tatilde?
- Uyumluyum sanırım. "Niye yapmıyoruz?" diye arıza çıkarmam ama bir program yapıldıysa uyulsun isterim... (gülüyor)

- Fotoğraf da çekiyorsunuz... Ne zaman merak saldınız fotoğrafa?
- Profesyonel bir makinem var ama zaman ayırıp, emek harcamak gerekiyor. Şu an amatörce çekiyorum fotoğrafları ama derinlemesine öğrenmeyi istiyorum.

- En güzel fotoğrafları nerelerde çektiniz?
- Büyük ve profesyonel bir makinem vardı, onu her yere taşıyamadığım için, yine profesyonel ama küçük bir makine aldım. Sürekli çantam da şimdi. Gittiğim her yerde fotoğraf çekerim. Ama hangileri güzel emin olamıyorum.

- Seyahate çıkmaya hemen karar verebilen biri misiniz? Yoksa planlı programlı mısınız?
- Plan program insanıyım. "Nerede kalınacak, oradan nereye gidilecek, nasıl gidilecek?" bilmem gerekiyor. "Hadi kalk gidelim" dendiğinde gidebilen insanlara çok özenirim ama asla yapabildiğim bir şey değil. Seyahate çıkarken olabildiğince az eşya alırım ama çok kötü valiz yapan biriyim. Hep yanlış şeyleri alırım! İhtiyaca yönelik valizler yapmayı öğrenmem gerekiyor.

- Şıklığa önem verir misiniz seyahatte?
- Hayır. Topuklu ayakkabı falan almam yanıma. Çünkü önemli olan benim için en kısa sürede en çok yeri görmek. Görülecek yerler listemi tamamlamam gerekiyor. Şıklık çok geri planda.

- Yunanistan'da yaz tatili yapmışsınız... En çok neresi etkiledi sizi?
- Leros'u çok sevdim, sakin sessiz bir adaydı. Tam bir Yunan adası.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa ruhunu çok seviyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN