Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tekne turu da yapabilirsiniz

Giriş Tarihi: 7.6.2015
Tekne turu da yapabilirsiniz
Friedrichshafen'a gelip de zeplinle uçmadan olmaz. Belki de hayatınızda sadece bir kez bu fırsatı bulabilirsiniz.
Kentin manzara kulesi olan 22 metre yüksekliğindeki Moleturm'a çıkarak Konztans Gölü'nün ve Alpler'in muhteşem görüntüsünü de fotoğraflamalısınız.
Konstanz Gölü'nde tekne turu, sörf, kano ve su kayağı yapıp buranın tüm doğal güzelliklerinin tadını mutlaka çıkarmanızı tavsiye ederim.
Friedrichshafen'da görmeniz gereken yerlerden bir tanesi de Zeplin Müzesi. Hava taşıtlarını burada daha yakından tanıyorsunuz. Ayrıca 1900-1937 yılları arasında üretilmiş olan zeplinlerle ilgili üç boyutlu gösteriyi izlemek de keyifli. Müzede ayrıca dünyanın en büyük hava aracı olan olan Hindenburg'dan geriye kalan yanmış eşyalar da bulunuyor.
Friedrichshafen Havalimanı'nın yanında bulunan Dornier Müzesi ise görülmeye değer. 12 adet orijinal hava aracının bulunduğu müzede 400'den fazla sergiyle havacılık ve uzay yolculuğu hakkında bilgiler veriyor.

ZEPLİNİN ORTAYA ÇIKIŞI
Alman Genarali ve havacısı Kont Ferdinand Von Zeppelin, tarafından icat edilmiş olan balon şeklindeki zeplinler, alüminyumdan yapılıyor. Her birinin içine gazlı balonlar yerleştiriliyor ve üzeri su geçirmez bir bezle kaplanıyor. Kont Ferdinand Von Zeppelin, yapmış olduğu deneyler sonucu 2 Temmuz 1900 tarihinde 128 metre uzunluğundaki LZ1 adı verilen ilk zeplini havalandırmayı başardı. Almanlar tarafından 1. Dünya Savaşı'nda bombardıman için kullanılan zeplinlerle daha sonra 1937 yılına kadar Avrupa'dan Amerika'ya yolcu taşımacılığı yapıldı.

HINDENBURG FACİASI

245 metre uzunluğu ile dünyanın gelmiş geçmiş en büyük zeplini olma özellğini taşıyan Hindenburg Zeplini, 6 Mayıs 1937 tarihinde ABD'nin New Jersey eyaletine inişi sırasında alevler içinde kalarak 35 kişilik yolcusuyla saniyeler içinde yanıp kül oldu. Kaza tüm dünyada şok etkisi yarattı ve bu olayla birlikte havacılıkta zeplinlerin devri kapandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tekne turu da yapabilirsiniz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN