Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Doyumsuz güzellikle baş başa

Akdeniz'in en güzel kumsalları en güzel denizle buluşursa... Tarihin gizemli koridorları yeşilin onlarca tonunun içinde gizlenirse... Birbirinden sevimli sokaklar en güzel gezilere davet ederse; bilin ki Yunan Adaları'nda seyahatin vakti gelmiştir

Giriş Tarihi: 4.3.2016
Doyumsuz güzellikle baş başa
Yunan Adaları'nın doyumsuz güzelliğiyle baş başa kalmanın en güzel yolu gemi yolculuğuna çıkmak. Üstelik bunu bütçeyi sarsmadan gerçekleştirmek de mümkün. Jolly Tur'un güncel kampanyalarına göz atabilirsiniz örneğin. Mesela, Yunan Adaları'na 12 Mart ile 25 Ekim tarihleri arasında gitmeyi düşünüyorsanız; bu döneme özel kampanya fırsatlarından yararlanmayı ihmal etmeyin. 3, 4 ve 7 gecelik seçenekleriyle kampanyanın başlangıç fiyatı 199 euro. Peki Yunan Adaları'nda sizi nasıl bir tatil bekliyor? Jolly Tur'a sorduk. İşte ortaya çıkan güzellikler rotası...

GÜNEŞİN ADASI RODOS

Antik Yunan ve Roma Medeniyeti'nin en önemli ve bir o kadar güzel coğrafyası Rodos'u anlamaya Akropolis ile başlayın. Tiyatro, stadyum ve Apollon Tapınağı; Antik Dönem'in gizemleriyle sizi buluşturacak anıtlar. Güneş Tanrısı Helios'un heykelinin neden bir dönemler burada olduğu sorunuzun yanıtı, adada yılın 300 gününün güneşli geçmesi olsun. Yönünüzü Ortaçağ Kalesi'ne çevirin. St. John Şövalyeleri'nin yaşadığı mekanları, hendek ve siperlerle çevrilmiş surları, kiliseleri, sarayları gezin korkusuzca. Emin olun, şövalyelerin korkusuzluğunu bir süre sonra içinizde hissedeceksiniz. Beyaz evleri, dar sokaklarıyla Lindos'a mutlaka uğrayın... 900 metredeki kaleye çıkıp doyumsuz manzarayı izleyin. Tekrar aşağıya indiğinizde St. Paul Plajı'nda mavi sonsuza kulaç atın. Kelebekler Vadisi'nde binlerce kelebeğin rengarenk kanatlarından gözünüzü aldığınızda mutlaka Faliraki'ye uğrayın. Faliraki'de bir tekne turu yaparak Anthony Quinn Koyu ve Ladiko Koyu'nun güzellikleriyle buluşun.

GÜZELLİKLERİNİ VOLKANA BORÇLU

Ve 3 bin 600 yıl önce patlayan volkanıyla Girit Medeniyeti'ni yerle bir ederek Atlantis efsanesinin ortaya çıkmasına neden olan Santorini... Ama ada, mimarisini ve doğasını bu volkanik yapıya borçlu. 300 metrelik dik uçurumların üzerine yapılmış Santorini evleri, bunun sonucu. Güzel köyler Thira ve Ohia arasındaki Caldera Körfezi de aslında bir yanardağ krateri. Ve yerleşim, bu kraterin çevresine kurulmuş. Adayı anlamak için dik uçurumlar üzerinde kurulmuş kafe ve restoranlarda molalar verin. Eşek taksilerle mutlaka seyahat edin. Gün batımlarını mutlaka İmerovilgi ve Amudi Koyu'nda izleyin. Koyda gözlerinizi ayıramayacağınız bu manzaradan sonra ünlü restoranlarda mola verin. Siyah renkli kumuyla sizi şaşırtacak Perissa Kumsalı, mutlaka deneyimlemeniz gereken bir başka nokta.

BEMBEYAZ EVLERİYLE MİKONOS

Dillere destan gece hayatı, muhteşem plajları, beyaz badanalı evleri, çiçeklerle süslü daracık sokakları ve turkuvaz deniziyle Mikanos... Şehir meydanındaki Venedik diye anılan bölgede kahvaltı yaparak başlayın güne. Eğer kalabalıklar size fazla geldiyse adanın doğusunda rıhtım boyunca uzanan yel değirmenleriyle Aro Mera Köyü'ne uğrayın. Sonra yönünüzü hemen ada tepesindeki Prapotiani'ye çevirin. Mikonos'a gelmişken yakınlarındaki Delos Adası'na uğrayın. Turkuvaz denizle ve sarı sıcak kumlarıyla buluşacağınız pek çok plaj var. Paradise, Agrari, Elia, Malalianos ve Tourlos gibi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Doyumsuz güzellikle baş başa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN