Türkiye'nin en iyi haber sitesi

A Haber'e sansür gibi ceza

Yüksek Seçim Kurulu, "A Haber"e ceza yağdırmaya devam ediyor.

A Haber'e 7 yayın cezası verilmesinin ardından YSK ve RTÜK, A Haber'e 10 yayın cezası daha verdi, toplam cezalar 17'yi buldu. A Haber, daha önce de YSK tarafından rekor sayıda yayın durdurma cezalarına çarptırılmıştı.
A Haber'e verilen sansür niteliğindeki cezalardan, yetkililer yasamayı sorumlu tutuyor. Peki Meclis önümüzdeki dönemde bir yasal düzenleme yapacak mı? Düzenleme yapılana kadar milli iradenin sesi A Haber sansür gibi cezalara maruz kalmaya devam mı edecek?
Yayın durdurma cezalarında payı olan Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun da ceza saatlerinde yayınlanması için gönderdiği belgelerseller göz önünde bulundurulunca akıllara şu soru geliyor 'RTÜK, televizyon kanallarının reklam gelirlerinden aldığı hatırı sayılır payla ne yapıyor?' O milyonlar nerelere harcanıyor?'
Zira RTÜK'ün ceza olarak kanalları yayınlamak zorunda bıraktığı belgeseller tarihi eser niteliğinde. Eski teknoloji ile çekilmiş olup, görüntü kalitesinin çok kötü olmasının yanı sıra belgesel içeriklerindeki asıl sorun ise yasal düzenlemelere aykırı görüntüleri barındırıyor olması. Ekranlara yansıyan sigara ve alkol görüntüleri nedeniyle televizyon kanallarına ceza yağdıran RTÜK, kendi gönderdiği belgesellerde bu görüntülere hiç dikkat etmiyor.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
A Haber'e sansür gibi ceza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN