’da Parkomat Uygulaması Başladı

Giriş Tarihi: 9.3.2015 16:08 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Yalova’da Parkomat Uygulaması Başladı
Belediyesi tarafından CNG Grup’a ihale edilen parko mat uygulaması devreye girdi. Park yasağının olduğu caddeler uygulama saatlerinde boş kalırken, vatandaşlar araçlarını ara sokaklara park ediyor.
Yalova’da ana arterler başta olmak üzere bir çok noktada aynı anda devreye sokulan ücretli park uygulaması haftanın ilk günüyle birlikte başladı. Parkomat ihalesini alan CNG Grup’a bağlı çalışanlar, belirlenen caddelere bırakılan araçlardan ücret tahsil etti.
Parkomat uygulamasının olduğu noktalara araçlarını bırakamayan vatandaşlar ise çareyi ara sokaklara kaçmakta buldu. Gün boyunca araç yoğunluğunun gözlerden kaçmadığı ara sokaklarda neredeyse park yeri bulmak imkansızdı. Vatandaşlar, bu kararın park yeri göstermeksizin bir anda devreye sokulmasına tepkili. Bir çok kişinin mağdur olduğunu dile getiren vatandaşlar, "Ben evimin önünde aracımı park edemiyorum. Sabah uygulamanın başladığı saatte aracımı kaldırıp başka bir yere bıraktım, daha sora akşam geri getirdim. Buna ne kadar devam edebilirim? Kaldırmazsam durduğu süre kadar park ücreti alınacak" diye dert yandı.
Vatandaşlar bu uygulamanın yasalara aykırı olduğunu, başka illerdeki benzer uygulamaların mahkemelerce iptal edildiğini hatırlattılar. İmar Kanunu’nun 37. maddesine göre, yapı kullanma izni verildiğinde o bina içinde otopark alanı tahsis edilmesi gerektiğine işaret eden vatandaşlar, eğer otoparkla igili alan tahsis edilmemişse yapı kullanma izni verilmediğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yalova’da Parkomat Uygulaması Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN