Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sandıktan Birinci Çıktı, Üyelere Teşekkür Etti

Giriş Tarihi: 8.3.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Sandıktan Birinci Çıktı, Üyelere Teşekkür Etti
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından ’ta yapılan ön seçimlerde sandıktan birinci çıkan Şerafettin Turpcu, üyelere teşekkür etti.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Zonguldak milletvekili aday sıralamasını belirlemek için Cumartesi günü yapılan eğilim yoklamasında 3 bin 67 üyenin oyunu alarak birinci sırada yer alan CHP Zonguldak Milletvekili 1. sıra adayı Şerafettin Turpcu, teşekkür mesajı yayımladı.
Milletvekili adaylarını belirlemek için tüm üyelerin katılımıyla yaptığımız önseçim sona erdiğini ifade eden Turpcu, “Öncelikle kazananın partimiz olduğunu belirterek isterim. Son derece güzel bir seçim dönemi yaşadık. Birbirinden değerli 16 aday dostça bir yarış yaptı. Sağduyusuna her zaman güvendiğim parti üyelerimiz tercihlerini şahsımdan yana kullanarak, bana, iktidara yürüyen kadro içinde yer almak gibi son derece onurlu bir görev verdi. Omuzlarımdaki yük artık daha ağır. Uzun yıllardır AK Parti egemenliği altında kalan Türkiye artık yoruldu. Tarih CHP’yi göreve çağırıyor. Önseçim kampanyası boyunca temas ettiğim partili, partisiz yurttaşlardan bunun işaretini de aldım. Bu doğrultu da çalışmalarımı artırarak sürdürmenin bir yurttaşlık borcu olduğunu düşünüyorum” dedi.
Kendisine oy veren, vermeyen herkesi, halktan yana bir iktidarla ülkeyi tanıştırmak için göreve ettiğini söyleyen Turpcu, “Yoksulluğu sona erdirmek, emeğiyle geçinen herkesi insanca yaşam düzeyine çıkarmak, bilimsel tüm gerçeklere aykırı akla zarar projelerle doğası talan edilen Türkiye’yi doğru politikalarla imar etmek, emeğin baş kaldıran kenti diye sağ iktidarlarca cezalandırılan Zonguldak’ı yeniden ayağa kaldırmak için hepimize görev düşüyor. Tüm sosyal demokratlara sesleniyorum, gün aydınlık bir Türkiye’yi kurmak için amasız fakatsız birlik olma günüdür. Ülkenin AK Parti iktidarına daha fazla tahammül edecek gücü yoktur” diye konuştu.
Ön seçimde beraber yarıştığı 15 arkadaşına ayrı ayrı teşekkür eden Tupcu, “Çabalarıyla partimize büyük bir dinamizm kazandırdılar. Bu durum kesinlikle sandıklara da yansıyacaktır. Birilerinin dayattığı değil, kendi belirlediği adaylarla seçime giden üyelerimiz, çok daha büyük bir şevkle çalışarak partimizi iktidara taşıyacaktır. Önseçime katılan arkadaşlarımın bilmesini isterim ki bu yarışın kaybedeni yoktur. Görüş ve önerilerini hep dikkate alacak, her daim hizmetlerinde olacağım. İlçe ve beldelerdeki tüm üyelerimize kucak dolusu sevgi yolluyorum. Mecliste kendi seslerinin yankılanacağından hiçbirinin en küçük şüphesi olmasın. Bize yarışma, kendimizi ifade etme olanağı tanıyan genel merkezimize, çalışmalarımızı büyük bir özveri ile takip edip, sesimizin herkesçe duyulmasını sağlayan değerli basın mensuplarına da saygılar ediyor, herkesi aydınlık bir Türkiye’ye doğru yaptığımız ışıklı yürüyüşte kol kola girmeye çağırıyorum” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sandıktan Birinci Çıktı, Üyelere Teşekkür Etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN