Türkiye'nin en iyi haber sitesi

lılar Ve Zonguldak Sporlular Hamburg’da Bir Araya Gelerek Dayanışmanın Örneğini Sergilediler

Giriş Tarihi: 8.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Zonguldaklılar Ve Zonguldak Sporlular Hamburg’da Bir Araya Gelerek Dayanışmanın Örneğini Sergilediler
Almanya’da ki lılar büyük bir çatı olma yolunda eyaletlerde ayrı örgütlenmeye devam ediyor.
Merkezi Almanya’da bulunan Almanya Zonguldaklılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetim kurulu başkan ve üyeleri Hamburg eyaletinde kurulan Zonguldaklılar Derneği Spor Kulübü’nün düzenlemiş olduğu 1. Hamburg Zonguldak Spor Hamburg Gecesinde yüzlerce sayıda Karaelmaslıyı bir araya getirerek dayanışmanın örneğini sergiledi.
Geceye katılan Almanya da Çatı Kuruluşu noktasında ve Statüsünde olan Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak ve Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Karail, Turhan Karaoglan, Sedat Kutucu ve eski kuruculardan Ömer Civelek katıldı. Almanya Zonguldaklılar Derneği Başkanı Mehmet Karakulak yönetim Kurulu’nu temsilen yaptığı konuşmada,” Bir yıl önce başlatılan Avrupa genelindeki örgütlenmelerimiz tüm hızıyla devam etmektedir. Avrupa da yaşayan Karaelmas diyarının 480 bin insanı büyük bir toplumdur. İnsanlarımızın sorunlarını dernek bazında çözülmesi ve gerekli noktalara taşınması açısından hedefimiz Avrupa da her bölgede tek çatı altında örgütleşerek büyük sosyal güç ağı oluşturmak” dedi.
Gecede ev sahipliğini üstelenen Zonguldaklılar Derneği’nin Hamburg’ta ki Spor Kulübü Başkanı Mustafa Armağan, Yücel Acar ve Yılmaz Kocaman ise ortaklaşa yaptıkları gecenin anlamına ilişkin konuşmalarda Almanya Zonguldaklılar Derneği’nin yönetimine bu oluşumda vermiş olduğu desteğinden dolayı ve geceye verdikleri desteklerden dolayı tüm sponsor firmalara teşekkür ettiler.
Yüzlerce Zonguldaklının bir araya geldiği gecede Bolulu sanatçı Ramazan Çelik, Grup Mavilim, Köçek Grubu As 67 ,Pınar Ergin, Dj Tan Aır ve Koray Kevioğlu okudukları bir birinden güzel türküler, şarkılar ve oyun havaları ile geceye katılanlara unutulmaz saatler yaşattılar.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zonguldaklılar Ve Zonguldak Sporlular Hamburg’da Bir Araya Gelerek Dayanışmanın Örneğini Sergilediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN