Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gençlik Spor Müdürlüğü’nden Gelik Beldesine Sentetik Saha

Giriş Tarihi: 25.6.2015 15:08 Güncelleme Tarihi: 25.6.2015 16:48
Gençlik Spor Müdürlüğü’nden Gelik Beldesine Sentetik Saha
Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından Gelik beldesine sentetik futbol sahası yapılacak. 13 Temmuz 2015 tarihindeki ihalenin ardından başlayacak çalışmanın 2.5 ayda tamamlanması bekleniyor.
Gençlik Spor Zonguldak İl Müdürü Uğur Akdeniz, Zonguldak’ta 10’un üzerinde saha yaptıklarını ifade ederek şöyle dedi:
“Gelik beldemizde planlamalarımız doğrultusunda sentetik yüzeyli saha yapacağız. Ve soyunma odası yapacağız. O da şu anda çalışmaları bitti. Alanla ilgili bazı sıkıntılarımız vardı. Alanı yetkili arkadaşlarımız incelediler. Bununla ilgili yaklaşık maliyet oluştu. Şu anda ihale kararı alındı. 13 Temmuz 2015 günü burada ihalesi yapılacak. Bu ihalenin bitiminde sonuçlara göre Gelik beldemizde yapımı 2.5 ay sürecek. Eylül aylarında orada da sentetik futbol sahası hizmete girmiş olacak. Bu güne kadar 10’un üzerinde sentetik saha yaptık. İlimize bir sentetik saha daha kazandırmış olacağız. Bir de çaydeğirmeni beldesi var. Oradaki sahanın da çalışması da şu anda bitme aşaması geldi. Bitince orada da sentetik yüzeyli, soyunma odası yapılacak. Zonguldak’ta tabii artık futbol toprak yüzeyle oynanmıyor. Bütün hemen her yerde sentetik yüzeyli futbol sahalarımız, çim sahalarımız mevcut. Bu da bunlardan bir tanesi olmuş olacak.”
GENÇLİK MERKEZLERİ
İlçelerdeki gençlik merkezleri hakkında da bilgiler aktaran Uğur Akdeniz, “Kilimli’de şu anda devam eden yarı olimpik 25 metre havuzumuzun inşaatı sürüyor. Kontrolleri genel müdürlüğümüz tarafından yapılıyor. Süresinde herhangi bir aksama yok. Uygun; planlanan sürede bitecek. Bittiği zaman da Zonguldak, Kilimli, Çaycuma, Filyos’a kadar hemen hemen her tarafa hizmet vermiş olacak. Aynı zamanda Kilimli’ye gençlik merkezi yapıyorduk. Gençlik merkezi ile ilgili firmayla fesih kararı olmak zorunda kaldık. Çünkü ihaleyi alan firma yapamadı. İhaleyi feshettik. Tekrar ihaleye çıkılacak. Süreçte bir uzama meydana gelecek. Kozlu’da; Çaycuma’da gençlik merkezleri yaptık. Kozlu’daki bitti, Çaycuma’daki hizmete açılacak. Aynı zamanda Alaplı’da ve Kdz. Ereğli’de de gençlik merkezi çalışmaları sürüyor” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gençlik Spor Müdürlüğü’nden Gelik Beldesine Sentetik Saha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN