Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cem Yılmaz

Giriş Tarihi: 23.4.2013 16:32
Cem Yılmaz 23 Nisan 1973; İstanbul, doğumlu Türk komedyen, oyuncu, müzisyen, karikatürist, senarist ve yönetmen.

23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlköğrenimini Mehmet Akif İlkokulu'nda tamamladı. Ortaokulda Bahçelievler Kazım Karabekir Ortaokulu'nu, sonrasında da Etiler Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi.
Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000'den fazla kez sahneye çıktı.

1998'de "Her Şey Çok Güzel Olacak" isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması'nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası işbirliği ile özel konserler kapsamında orkestraya 2 kez şeflik yaptı ve üniversite ziyaretlerinin birleşiminden oluşan bir DVD çıkardı.

Kariyeri boyunca birçok markanın reklam yüzü oldu, aralarında Opet, Türk Telekom, Türkiye İş Bankası, Doritos gibi büyük markaların yer aldığı firmalar için başarılı reklam kampanyalarına imza attı. Karikatürlerinin yer aldığı bir kitap ve 3 filminin senaryolarının kitaplaştırılmış hali de okurların yoğun ilgisini çekti.

"Sadri Alışık Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü", " 4.Yeşilçam Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" ve "Brussels Uluslararası Bağımsız Film Festivali En İyi Erkek Oyuncu Ödülü" gibi ödüllerin de dahil olduğu çeşitli ödüllere layık görüldü.

2012'de Ahu Yağtu ile evlenen sanatçının Kemal adında bir oğlu var.

3,5 milyon kişilik takipçi sayısıyla Twitter'da en fazla takipçisi olan Türk'tür.

OYUNCULUK YAPTIĞI FİLMLER
CM101MMXI FUNDAMENTALS
Zefir
Av Mevsimi
Yahşi Batı
Arthur et la vengeance de Maltazard
A.R.O.G
Bee Movie
Hokkabaz
Organize İşler
G.O.R.A.
Vizontele
Her Şey Çok Güzel Olacak

YAPIMCI OLDUĞU FİLMLER
CM101MMXI FUNDAMENTALS
Yahşi Batı

YÖNETMEN OLDUĞU FİLMLER
A.R.O.G
Hokkabaz

SENARİST OLDUĞU FİLMLER
CM101MMXI FUNDAMENTALS
Yahşi Batı
A.R.O.G
Hokkabaz
Organize İşler
G.O.R.A.
Her Şey Çok Güzel Olacak
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cem Yılmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz