Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Arabulucular Derneği’nden Adaso’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 7.4.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 7.4.2015 12:21
Arabulucular Derneği’nden Adaso’ya Ziyaret
Kurulduğu günden bu yana arabuluculuk sistemini tanıtmak için çalışan Arabulucular Derneği ziyaretlerine Adana Sanayi Odası ile devam etti.
Ziyarette Adana Arabulucular Derneği Başkanı Arabulucu Av. Tuğçe Nermin Türk ve yönetim kurulu üyeleri Arabulucu Av. Fatih Kocaispir, Arabulucu Av. Burçin Tümsa ve Arabulucu Av. Ebru Civelek Çeti ile Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Sayman İmam Gazali Hiradağı ve Genel Sekreter Bora Kocaman bir araya geldi.
Arabuluculuk sisteminin tanıtılması ve yaygınlaştırılması yönünde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi veren dernek başkanı Arabulucu Avukat Tuğçe Nermin Türk, dernek ve oda arasında yapılabilecek olan işbirliği ile birlikte çalışmalar yapabileceklerini belirtti.
Arabuluculuğun ele aldığı uyuşmazlıklarda yüzde 98 başarılı olduğunu belirten Türk sözlerine şöyle devam etti:
"Ülkemizde 2013 yılında uygulanmaya başlanan Arabuluculuk sisteminin avantajları ve sistemin yaygınlaştırılması için çalışmalar yapıyoruz. Taraflar arasındaki çeşitli uyuşmazlıkları daha pratik, hızlı ve daha ekonomik şekilde hallediyoruz. Arabuluculuk sayesinde alınan kararlar mahkeme kararı niteliğinde oluyor. Ticari hayatta da işinize yarayacak bir sistem olarak düşünüyoruz. Böyle bir sistem olduğunu topluma, insanlara anlatmak istiyoruz. Arabuluculuk müzakereler yaparak husumetleri ortadan kaldırmak ve çözüm yolu bulmaktır. Hukuk uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu 2012 yılında yasalaştı. Bugüne kadar arabuluculukla sorunlarının çözülmesini isteyen tarafların uyuşmazlıklarında yüzde 98 başarı sağlanmıştır”
Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken oda olarak her zaman yanlarında olacaklarını belirtti. Kıvanç, "Diğer odalarda da Arabuluculuk konusunda oda içinde bir merkez oluştuğunu biliyoruz. Bizde Adana Sanayi Odası olarak bu konuda çalışmalar yapıp bir merkez tahsis edebiliriz. Adana Sanayi Odası olarak Adana Arabulucular Derneği ile işbirliği içinde oluruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arabulucular Derneği’nden Adaso’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN