Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Plajlar Temizleniyor

Giriş Tarihi: 6.5.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 14:23
Plajlar Temizleniyor
Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığı’nca, kentin Akdeniz’e kıyısı bulunan ilçeleri Yumurtalık ve Karataş’ta sahil temizliği başlatıldı.
1 Mayıs 2015 tarihi itibariyle başlayan sahil temizliği kapsamında kaba pislik, kum içindeki cam, sigara izmariti, taş ve kırılmış deniz kabukları gibi, insanlara ve çevre kirliliğine yol açabilecek maddeler özel araçlarla temizleniyor.
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla başlayan temizliğin yaz dönemi boyunca süreceğini belirten Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanı Mehmet Çelebi Akkuş, “Kıyı şeridinin Büyükşehir Belediyelerinin faaliyet alanına alınmasıyla birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi olarak bu görevi layıkıyla yerine getirmek için çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız. Sahillerimizin temizlenebilmesi için özel olarak temin ederek hizmete sunduğumuz araçlarımızla Yumurtalık ve Karataş-Tuzla’da çalışma başlattık. Sezon boyunca sürekli olarak bu araçlarımızla gerçekleştireceğimiz çalışmalar sonucunda, kıyı şeridimizdeki plajlarımız başta olmak üzere tüm sahillerimiz kirlilikten kurtulacaktır. Dairemize bağlı İç Su Hizmetleri Şube Müdürlüğü ekipleri 7/24 durmaksızın çalışmaktadır. Halkımızın temiz, güvenli ve sağlıklı bir ortamda tatil yapabilmeleri için azimle ve özveriyle iş başında bulunduğumuzu hemşehrilerimiz görmektedir. Sahil şeridimizin güzelleştirilmesi için hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Hüseyin Sözlü Bey’e bu olanacağı tanıdığı için teşekkürü borç biliyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Plajlar Temizleniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN