Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seyhan’da Yaz Spor Okulu Açılışları Sürüyor

Giriş Tarihi: 26.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 26.6.2015 17:12
Seyhan’da Yaz Spor Okulu Açılışları Sürüyor
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ilçede Yaz Spor Okulları açılışındaki malzeme dağıtım töreninde, “Bundan önce genel olarak erkek çocuklara spor yaptırılırdı. Yalnızca erkek çocuklara spor malzemesi verilirdi. Biz çocuklarımızı birbirinden ayırmadık. Onlara kızlı erkekli malzeme dağıtıyoruz” dedi.
Başkan Karalar, Demetevler Mahallesi’nde gerçekleştirilen Yaz Futbol Okulu malzeme dağıtım töreninde yoğun ilgi ve sevgi gösterisiyle karşılandı. Mahalle muhtarları ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu kalabalık bir topluluk tarafından karşılanan Başkan Karalar 15 aylık hizmet döneminde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi verdi. Karalar, “Halkımızla birlikte olmaktan ve onlara hizmet ediyor olmaktan dolayı son derece mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. 31 Mart 2014’den sonra Seyhan birçok konuda ilklerin belediyesi oldu. Portakal üreticisini düşünen Seyhan’dır, gençleri düşünen Seyhan’dır, çocuklarımızın sporunu düşünen Seyhan’dır, mahallenin spor sahasını düşünen Seyhan Belediyesi’dir. Kadınlarımızın kapalı semt pazarını düşünen Seyhan Belediyesi’dir. Biz gerçekten ilklerin belediyesi olduk” diye konuştu.
Karalar, spora ve altyapıya neden önem verdiklerini üç ana başlık altında şöyle sıraladı:
“Çocuklarımız tatile çıktı. Biz çocukken evlerimiz bahçe içindeydi. Böyle sokakta çok araba yoktu. Tarlaydı her taraf. Biz böyle tarlada, sokakta, evin bahçesinde oynardık. Oyun alanlarımız çok genişti trafik kazası sıkıntısı yoktu. Şimdi annelerimiz çocuklarını gözlerinin önünde istiyor. Çünkü yola çıkarsa Allah korusun araba mı çarptı yoksa başka bir şey mi oldu, biri mi kaçırdı diye korkular oluyor. Bir kere bu olumsuz durumların yaşanmaması ve annelerimizin yüreklerini rahatlatmak gibi bir önemi var spora destek olmanın. İkincisi spor sağlıktır diyoruz. Spor kardeşliktir diyoruz. ‘Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur’ diyor Mustafa Kemal Atatürk. Ama şunu unutmayın, ‘Sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ de diyor Büyük Atatürk. İşte bunun için sporla ilgilenen kardeşlerimiz aynı zamanda güzel ahlaklıda olacaklar. Üçüncüsü ve belki de en önemlisi ’da ve Türkiye’de çok sıkça karşılaştığımız bir uyuşturucu belası var. Gençlerimiz problemli oldukları dönemde, boş oldukları dönemde uyuşturucu çeteleri tarafından sarılıyorlar. Spor aynı zamanda uyuşturucunun da panzehridir. Onun içinde spora çok önem veriyoruz.”
“10 BİNİ AŞKIN MALZEME DAĞITIMI YAPILACAK”
Başkan Karalar, geçtiğimiz yıl 3 bin civarında öğrenciye çok kaliteli spor malzemesi dağıtıldığını belirterek, bu yıl sayının 10 binin de üstüne çıkacağını açıkladı. Spor malzemesi dağıtımına ilave olarak bu yıl ilk kez düzenlenecek olan portatif havuz projesi hakkında da bilgi veren Karalar, “Bu sene ilave olarak ekstra bir hizmet daha yaptık sizin için. Portatif havuz kuruyoruz Seyhan’da birçok noktada. Bu bölgede de var. Kurulacak. Okul bahçelerine kurulacak portatif havuzların başında hem güvenlik bulunacak hem de çocuklarımız için yüzme öğretmenleri olacak” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, hizmet üretme noktasında kadınların taleplerine daha çok kulak verdiğini belirterek, “Hep söylüyorum. Bir karar verileceği zaman kadın tarafıyım ben. Kadınlar ne isterse o hizmeti yapıyorum. Erkekler kusura bakmasın” dedi.
Zeydan Karalar, bundan önceki dönemlerde genel olarak erkek çocuklara spor yaptırıldığını ve haliyle yalnızca erkek çocuklara malzeme verildiğini hatırlatarak, “Biz çocuklarımızı birbirinden ayırmadık. Onlara kızlı erkekli spor malzemesi dağıtıyoruz” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seyhan’da Yaz Spor Okulu Açılışları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN