’da Çin’e Tepki Yürüyüşü

Giriş Tarihi: 5.7.2015 13:18 Güncelleme Tarihi: 6.7.2015 09:09
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı İl Başkanlığı tarafından Doğu Türkistan’da zulme uğrayan Müslüman Türkler için Çin’e tepki yürüyüşü düzenlendi.
Atatürk Caddesi’nde Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular’ın önderlik ettiği yürüyüşe MHP Çukurova İlçe Başkanı Sertan Duran, MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koca, MHP Ceyhan İlçe Başkanı Semih Aksoy, Ülkü Ocakları ilçe başkanları, Türkiye Kamu-Sen Adana İl Temsilcisi Selahattin Dolgun, Kamu-Sen üyeleri de katıldı.
Atatürk Parkı’nda son bulan yürüyüşün ardından açıklama yapan Ülkü Ocakları Adana İl Başkanı Yunus Uzunlular, "Çin’in işgali altındaki Doğu Türkistan’da uzun yıllardan beri zulüm devam etmekte, Müslüman Uygur Türkleri yaşam mücadelesi vermektedir. Bu mücadelenin bir tarafında, asimilasyon politikalarına karşı kendi vatanlarında milli kimliklerini ve dini değerlerini muhafaza etmeye çalışan soydaşlarımız, diğer tarafta Doğu Türkistan’ın demografik yapısını değiştirmek için her türlü vahşeti reva gören zalim Çin bulunmaktadır. Modern dünyanın gözleri önünde Uygur Türklerine sistematik olarak işkence edilmekte, söz konusu Doğu Türkistan olduğunda İnsan Hakları Beyannameleri herhangi bir hüküm teşkil etmemektedir. Özellikle Ramazan ayında Uygur Türklerinin tüm değerleri hedef alınmakta sözde demokrasi havarileri özlerindeki haçlı ruhunu bu zulme karşı sessiz kalarak ortaya koymaktadırlar. İçerisinde bulunduğumuz bu Ramazan ayında da tablo değişmemiş ve aynı senaryo bir kez daha uygulamaya konulmuştur. Kaşgar’da yaşanan olaylar sırasında alçakça şehit edilen 28 Uygur Türkü başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adana’da Çin’e Tepki Yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN