Türkiye'nin en iyi haber sitesi

SES’ten Kınama

Giriş Tarihi: 20.7.2015 14:58 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
SES’ten Kınama
’da darp edilen doktor ve sağlık çalışanı için Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) tarafından basın açıklaması yapıldı.
Adıyaman 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil bölümü girişinde basın açıklaması yapan sağlıkçılar, sağlık çalışanlarına yapılan saldırıya tepki gösterdi.
SES Adıyaman Şubesi Eşbaşkanı Fatma Demirci tarafından yapılan basın açıklamasında, “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin kutsandığı, şiddeti uygulayanların cezasız kaldığı, hatta bazen ödüllendirildiği ülkemizde bayramda da biz sağlık çalışanlarına yönelik şiddet durmaksızın devam ediyor. Bir yandan sistemin bir yandan idarecilerin bir yandan da her geçen gün ağırlaşan iş yükü altında ezilen kuralsız, güvensiz, angarya koşulları görev tanımsız çalışan kışkırtılmış piyasacı sağlık sistemini 7/24 esnek çalışma koşullarında çalışmak zorunda kalan biz sağlık çalışanları artık yeter diyoruz. Adıyaman’da bir bayrama daha sağlıkçılara yönelik işlenen şiddet haberleri ile girdik. Arefenin akşamında Eğitim ve Araştırma Hastanesi acilde çalışan arkadaşımıza hasta yakını tarafından darp edilerek şiddete maruz kalmıştır. Yine bayramın 2. günü Kahta İlçe Devlet Hastanesi acilinde çalışan arkadaşlarımız da hasta yakını tarafından darp edilmiş şiddete maruz kalmıştır. Çalışma koşullarındaki tüm eksik ve yetmezliklere rağmen sağlık çalışanları özverili bir şekilde Adıyaman halkına hizmet vermektedirler. Yaşanan bu olumsuzlukların sorumlusu sağlık çalışanları değil sağlık sistemidir. Yaşanan bu olayları nefretle kınıyoruz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
SES’ten Kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN