Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2B sorunu çözüldü 2 okul birden geldi

Fevzi Çakmak Mahallesi, 2B'den kaynaklı mülkiyet sorunu nedeni ile 30 yıla yakın kamu yatırımı alamıyordu. Mahalle, 2B'nin çözümü ile 2 okula birden kavuşuyor

Giriş Tarihi: 10.11.2014
2B sorunu çözüldü 2 okul birden geldi
Orman vasfını kaybetmiş hazine arazileriyle ilgili mülkiyet probleminin çözümü Kepez'de yeni okulların inşasını artırdı. Bu kapsamda Çankaya, Çamlıbel, Yeni Doğan, Gazi, Teomanpaşa, Varsak Karşıyaka mahallelerinden sonra Fevzi Çakmak Mahallesi de eğitim yatırımlarına kavuştu.

FEVZİ ÇAKMAK'A İKİ OKUL

2B'den dolayı yıllarca kalıcı kamu yatırımı alamayan mahalleye, 2B'nin çözümü sonrası 2 okul yatırımı geldi. Kepez Belediyesi ve Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Fevzi Çakmak Mahallesi'ne kazandırılan 16 derslikli Kepez Spor Lisesi'nin, 100 yatak kapasiteli pansiyon binasının ve 24 derslikli ortaokul binasının temeli törenle atıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, "2003'te ilimizde 8 bin 354 derslik vardı. Öğrencilerimiz 60-70 kişilik sınıflarda okuyorlardı. Son 10 yılda Antalya'ya, 444 okul, 6 bin 756 derslik ilave edildi. Antalya'ya, 1 trilyon liranın üzerinde eğitim yatırımı yapıldı" diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR EKSİKLİKTİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de iki okulun temelinin atılmasını, Fevzi Çakmak Mahallesi için tarihi bir an olarak nitelendirdi. Tütüncü, "Spor Lisesi'nin Kepez'de olması spor eğitimi bakımından çok önemli bir avantaj olacak. 24 derslikli ilkokul ve ortaokul binası da çevredeki mahallerle birlikte bölgede 30 binden fazla kişinin yaşadığı düşünüldüğünde önemli eksikliği giderecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2B sorunu çözüldü 2 okul birden geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN