Milli antivirüs geliştirildi

Giriş Tarihi: 22.11.2014
Milli antivirüs geliştirildi

SDÜ öğrencisi Seyfettin Deveci, 9 yıllık bir çalışmayla casus yazılımlara karşı Türkiye'nin en dinamik çalışan yerli antivirüs programını geliştirmeyi başardı

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Seyfettin Deveci, günümüzün en büyük sorunlarından olan hackerların ürettiği modern virüsler ve casus yazılımlara karşı koruma sağlayabilen yapay zekaya sahip, çok yönlü koruma kalkanı oluşturan 'akıllı' antivirüs programını yazdı.

VİRÜSLERİ YOK EDİYOR

Deveci, USB Secure & Active ismini verdiği antivirüsün USB, kart, CD gibi dış aygıtlar yoluyla bilgisayarlara bulaşan virüsler başta olmak üzere bilgisayar bellekleri içine gizlenen tüm virüs ve solucanları imha ettiğini söyledi. Deveci, antivirüs programının sistem başlangıcında gizlice çalışan, internet sitelerinden indirilen yasal içerikli eklenti ve uygulamalar yoluyla bilgisayarlara bulaşan casus yazılımları da tespit edip yok ettiğini vurguladı.

MİLLİ ANTİVİRÜS OLSUN

Türkiye'de yazılım alanında özellikle de güvenlik alanında önemli bir açık olduğuna dikkati çeken Deveci, "Dış aygıtlara karşı koruma sağlayan yazılım oldukça az. Bu sadece Türkiye'de değil global pazarda var olan açık. Ben bunu kapatıyorum" dedi. Geliştirdiği antivirüs programının yerli bir program olduğunu ve bugüne kadar geliştirilen en dinamik antivirüs çalışması olduğunu ifade eden Deveci, amacını "Öncelikle Türkiye'nin bir milli antivirüs sorumluluğunu almak istiyorum" şeklinde dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milli antivirüs geliştirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN