Naylon damlı tarihi kaleiçi

Cumhuriyet Meydanı'ndaki seyir terasından bakanlar, tarihi güzelliklerden çok depremin izlerini silmeye çalışan bir kent görüntüsüyle karşılaşıyor

Giriş Tarihi: 27.12.2014
Naylon damlı tarihi kaleiçi
Antalya'ya gelen turistlerin uğrak yerleri arasında yer alan Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan seyir terasının manzarası günden güne kötüleşiyor. Tarihi güzelliklerle dolu Kaleiçi'ni kuşbakışı izlemeye imkan sağlayan terastan görünen manzara ne Antalya'ya ne de kentin imajına yakışıyor.

ÇATILAR NEREDEYSE ÇÖKÜYOR
Kaleiçi'nde bulunan metruk ve bakımsız binalar kış mevsiminin sert yüzüyle karşılaşınca daha da kötü bir hale büründü. Yıkılmaya yüz tutan birçok binada sağanak yağışların ardından çökmeler oluşmaya başladı. Özellikle binaların çatılarında oluşan çökmeler görsel bir kirliliğe neden olurken çevrede bulunan vatandaşlar için de tehdit oluşturmaya başladı.

NAYLON KENT GÖRÜNÜMÜNDE

Kafeterya ya da hediyelik eşya mağazası olarak kullanılan eski binaların bazıları ise yağmurdan korunmak için olabildiğince ilkel önlemler almaya başladı. Çatıdan akan yağmur sularının iş yerlerine zarar vermesine engel olmak isteyen işletme sahipleri, çözümü çatılarının tamamını naylon brandalar ile kapatmakta buldu. Aldıkları önlemler sayesinde yağmur sularının iş yerlerine girmesini engelleyen işletme sahipleri Kaleiçi'nin doğal güzelliğine de bir örtü çekmiş oldu. Seyir terasından Kaleiçi'ni izlemek isteyenlerin ilk bakışta dikkatini çeken naylon brandalar, kentin tarihi dokusuna saplanmış bir hançer gibi hafızalarda yer etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Naylon damlı tarihi kaleiçi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN