Hükümlülerin el sanatları sergisi

Giriş Tarihi: 26.3.2015
Hükümlülerin el sanatları sergisi

54 ceza infaz kurumundaki hükümlü ve tutukluların yaptığı el sanatları ürünlerinden oluşan sergi, Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda açıldı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü İşyurtları Daire Başkanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve 54 ceza infaz kurumundaki hükümlü ve tutukluların yaptığı el sanatları ürünlerinin satışa sunulduğu sergi, Antalya Cumhuriyet Meydanı'nda açıldı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, yapılan çalışmalarla ceza infaz kurumlarından salıverilen hükümlülerin meslek sahibi, üretken ve sorumluluk sahibi biri olarak toplum içinde yerini almasının sağlanmasının amaçlandığını vurguladı.

KÖKLÜ REFORMLAR YAPILDI
Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yüksel Kocaman da ceza infaz kurumlarının çeşitli nedenlerle suça sürüklenen bireylerin tekrar topluma kazandırılmasını amaçladığını anlatarak, bu amacı gerçekleştirmek için son 12 yılda ceza infaz sisteminde köklü reformlar yapıldığını kaydetti.

AYAKLARI YERE SAĞLAM BASMALI
Antalya Valisi Muammer Türker ise cezaevlerinde kalan insanların daha sonraki hayatlarında ayaklarını yere sağlam basmaları ve toplumun onurlu bir ferdi olarak yaşamlarına devam edebilmeleri için bazı bilgi ve becerileri kazanması gerektiğine işaret etti. Bir takım fantastik görüşler içerisinde, cezaevleri hiç olmasın, insanlar hapislere hiç düşmesin gibi anlayışların da olduğunu dile getiren Türker, hayatın gerçeklerinin cezaevlerinin varlığını zorunlu kıldığını belirtti. Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından serginin açılışı gerçekleştirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlülerin el sanatları sergisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN