CHP kıran kırana

Giriş Tarihi: 29.3.2015
CHP kıran kırana

CHP bugün ön seçime gidiyor. Antalya'da 193 sandıkta oy kullanabilecek 39 bin 735 CHP üyesi, 3'üncü sıra hariç 13 milletvekili adayını belirleyecek

CHP bugün Antalya'da eski Genel Başkan Deniz Baykal'ın da yarışacağı ön seçime gidiyor. Aday adayları arasında kıran kırana geçen kendini parti üyelerine anlatma yarışının sonuna gelen 96 aday adayı için kader günü. CHP'de bugünün en rahat kişisi ise Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu tarafından 3. sıradan kontenjan adayı gösterildiği için ön seçime katılmayacak olan Antalya Ticaret ve Sanayi Odası eski Başkanı Çetin Osman Budak.

TARTIŞMA HİÇ BİTMEDİ

Kıran kırana geçen ön seçim çalışmaları sırasında en tartışmalı isimler önceki yerel seçimin kaybedilmesinde baş sorumlu olarak görülen Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın ile dönemin İl Başkanı Devrim Kök oldu. Kök, Gazipaşa'daki seçim çalışması sırasında partililerin saldırı girişimine maruz kalmıştı. Deniz Baykal ile bu ikili arasındaki çekişme zaman zaman demeçlere de yansımıştı.

UYUŞTURUCU TWEET'İ
Ön seçim kampanyası sırasında en dikkat çeken çekişme ise Milletvekili Yıldıray Sapan'ın, bir destekçisinin paylaştığı "Uyuşturucu bulundurmak suçundan mahkemede yargılanana değil, uyuşturucu ile mücadele edene oy verin" tweet'ini, retweet yapması ile ortaya çıktı. Aday adaylarından Emrah Yasin Karasu hakkında, Akaydın'ın başkanlığı döneminde danışmanlığını yaparken uyuşturucu bulundurmaktan yargılandığı iddiaları ortaya atılmış, Karasu da bu iddiaları yalanlamıştı.

VAKIFTA YEMEK KAVGASI
CHP ön seçimi öncesi çıkan son tartışma ise aday adayı Deniz Filiz'in Kepez'de verdiği bin kişilik yemeğin Muratpaşa Belediyesi Adalya Vakfı Aşevi'nde pişirtilmesi konusunda oldu. Deniz Filiz, seçileceğinin anlaşılması sonrası üzerine oyun oynandığını, pişirilen yemeğin faturalarının kendisinde olduğunu bildirdi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ise iddia üzerine soruşturma başlatıldığını ve yemeğin malzemesi Deniz Filiz tarafından karşılanmış olsa bile yapılanın uygun olmadığını söyledi. Aynı aşevinden CHP eski İl Başkanı Devrim Kök'ün seçim ofisine de yemek servisi yapıldığı iddialar arasında yer aldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP kıran kırana
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN